back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Za osem rokov na Ukrajine vďaka vojenskej agresii Ruskej federácie, sú zmeny závratné

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Je zaujímavé sledovať, ako rýchlo plynie čas a nastávajú zmeny na desaťročia. Dokonca také, ktoré ďalšie generácie s najväčšou pravdepodobnosťou nebudú chápať.

Pred 8 rokmi sme plánovali dve expedície na východ Ukrajiny – Donbas. Aj sme ich uskutočnili. Síce v oklieštenej zostave (predsa len predsudky u niektorých záujemcov zvíťazili), no v 2016 a 2017 roku sme boli v Konstantynivke a následne v Mariupole a Berdansku, teda pri Azovskom mori.

Dnes sú už všetky menované a nami navštívené oblasti okupované Ruskou armádou a vlastne pôvodní obyvatelia týchto miest sú nútení prevziať si doklady Ruskej federácie, alebo opustiť svoje domovy.

V lete 2023 po návšteve Buče, Gostomela, Borodjanky a samozrejme Kyjeva a Ľvova, sme záujemcom o oboznámenie sa so skutočnou situáciou a následkami bombardovania Ukrajiny Ruskou armádou, sľúbili možnosť pripojiť sa k nám pri ďalších cestách na Ukrajinu. Doteraz záujem nebol a je tu ďalšia cesta.

Ak máte záujem cestovať na Ukrajinu s ľudmi majúcimi dostatok skúseností z návštev aj vojnou zmietaných oblastí ako Donbas, či Náhorný Karabach, neváhajte a ozvite sa. Nenechajte sa klamať prokremelskou propagandou a zistite osobne to, čo my dávno poznáme.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Viac informácií o expedíciách a cestovaní, nájdete tu:

naEXpedíciu.sk

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_imgspot_img

Ďalšie články