back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Informácie o príjemcoch cezhraničných platieb čakáme do konca mesiaca

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

FS SR |MM|  Poskytovatelia platobných služieb majú do konca apríla povinnosť zaslať finančnej správe (FS) informácie o príjemcoch cezhraničných platieb, ktorí prijímajú štvrťročne viac ako 25 cezhraničných platieb. Predložiť požadované údaje musia prostredníctvom vzorového elektronického formulára, jednotného pre celú EÚ, ktorý nájdu na portáli FS (PFS).

Poskytovatelia platobných služieb majú povinnosť uchovávať relevantné údaje a po prekročení prahovej hodnoty (25 cezhraničných platieb a viac u jedného príjemcu za kalendárny štvrťrok), predložiť požadované údaje prostredníctvom vzorového elektronického formulára (jednotného pre celú EÚ) FS najneskôr do konca mesiaca nasledujúceho po kalendárnom štvrťroku, ku ktorému sa informácie vzťahujú. Prvým reportovacím obdobím je prvý štvrťrok tohto roka, za ktorý je potrebné poskytnúť údaje, a to do 30. apríla 2024. Elektronický formulár je zverejnený na PFS v katalógu formulárov.

FS pošle zhromaždené údaje do európskej databázy CESOP (Central Electronic System of Payment information). V Centrálnom elektronickom systéme platobných informácií sa dáta budú uchovávať, agregovať a porovnávať s inými európskymi databázami. Členské štáty EÚ majú ďalší nástroj na odhaľovanie možných podvodov s DPH v elektronickom obchode, ktorých sa dopúšťajú predajcovia so sídlom v inom členskom štáte alebo mimo únie. EK prijala túto legislatívu v roku 2020, odkedy sa členské krajiny pripravovali na jej implementáciu.

Dostupné dokumenty, potrebnú legislatívu či často kladené otázky nájdete v priečinku CESOP na portáli FS: CESOP – PFS (financnasprava.sk).

 

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie