back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Štyri hasičské autá zasahovali pri 12 poschodovom vežiaku v Seredi. Išlo o cvičenie – VIDEO – AKTUALIZOVANÉ

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

AKTUALIZOVANÉ 29.2.2024 – tlačová správa KR HaZZ Trnava k cvičeniu:

Včera (28. februára 2024) sa uskutočnilo previerkové cvičenie, ktorého cieľom bolo precvičenie vytvorenia útočného vedenia pomocou výškovej záchrannej automobilovej techniky v jednej z výškových budov na Garbiarskej ulici v Seredi. Počas cvičenia sa vytvorilo útočné vedenie vedúce vnútorným schodiskom až na strechu obytného domu. Cvičenia sa zúčastnilo celkovo 6 príslušníkov hasičskej stanice v Seredi.

– – –

Sereď / Dnes predpoludním obyvateľov mesta a občanov prekvapilo niekoľko hasičských áut idúcich cez mesto smerom na sídlisko na Garbiarskej ulici. Hasiči po príchode na miesto roztiahli aj rebrík, čo zase až tak obvyklé pri ich zásahoch nie je.

Pri prvom 12 poschodovom vežiaku od mosta ponad rieku Váh bola výšková technika roztiahnutá dostatočne dlho na to, aby ju zaregistrovali ďalší občania, ktorí nevedeli čo sa deje.

Boli sme na mieste a našťastie išlo „len“ o cvičenie hasičov. Prečo len? Pretože práve cvičenia na vykonávanie takýchto zásahov sú mimoriadne dôležité. Na cvičeniach sa jednotka zohrá, otestuje techniku a jej možnosti, čo následne pri ostrom zásahu výrazne pomáha náročné situácie zo strany zasahujúcich hasičov zvládnuť.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Po skončení cvičenia sa hasiči so 4 kusmi techniky vrátili na základňu.

Obyvatelia bytovky, na ktorej bolo cvičenie vykonávané boli o cvičení vopred informovaní oznamom.

Prinášame rozhovor s veliteľom seredských hasičov:

 

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články