back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

AKTUÁLNE: Dôležitá informácia pre obyvateľov Serede, Dolnej Stredy aj Váhoviec! Odstávka vody! – AKTUALIZOVANÉ

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Sereď /  Práve sme boli požiadaní o zverejnenie dôležitej informácie dotýkajúcej sa značnej časti obyvateľov mesta Sereď a obcí Dolná Streda a Váhovce.

Už zajtra, teda v stredu 28.2.2024 o 8,00 hod. bude odstavená dodávka vody z verejného vodovodu pre značnú časť mesta Sereď a obce Dolná Streda a Váhovce.

Odstávka sa bude týkať minimálne konkrétne týchto ulíc: Cukrovarská, Mlynárska, Školská, sídlisko Meander, všetky ulice za uzatvoreným mostom ponad železnicu, t.j. Bratislavská, Trnavská, Kasárenská, celá priemyselná časť s logistickými centrami a všetky prevádzky vo vetve, ktorá bude odstavená, t.j. za Gymnáziom v smere na ulicu Cukrovarskú. AKTUALIZOVANÉ – 17:10: Vinárska, Cukrovarská ul. (okrem 3 výškových budov) Fándlyho, Vonkajší rad, Mládežnícka, Dolnostredská, Malý háj, Poľná, Jarná, Letná ulica.

Odstávka dodávky vody, bude trvať až do odstránenia poruchy.

Upozrňujeme obyvateľov mesta a občanov, ako aj pracujúcich v dotknutých prevádzkach, aby sa predzásobili vodou minimálne na zajtra!

K postupnému uzatváraniu prívodu vody do tejto oblasti, dodávateľ pristúpil už dnes popoludní.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Cisterny s pitnou s užitkovou vodou budú v predmetných lokalitách dodávateľom vody pristavené.

 

AKTUALIZOVANÉ – 16:45

Oznam Základnej školy Juraja Fándlyho o pozastavení vyučovania dňa 28.2.2024:

„V stredu, 28.2.2024, bude škola, centrum voľného času, školský klub detí aj školská jedáleň z dôvodu odstávky vody mimo prevádzku.“

zdroj: www.zsjfandlyhosered.edupage.org

 

AKTUALIZOVANÉ – 17:10

Dopĺňame ďalšie ulice, ktorých sa bude týkať odstávka pitnej vody:

Vinárska, Cukrovarská ul. (okrem 3 výškových budov) Fándlyho, Vonkajší rad, Mládežnícka, Dolnostredská, Malý háj, Poľná, Jarná, Letná ulica.

ODBERNÉ MIESTA s pitnou vodou: budova Mestskej polície, Spádová ulica,
priestory Naša domová na Legionárskej ulici.

Cisterny s úžitkovou vodou budú od zajtra prístupné na sídlisku Fándlyho a na Mládežníckej ulici.“ – informuje MsÚ.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Mapa ulíc zasiahnutých odstávkou:

 

zdroj: Ondrej Kurbel

 

AKTUALIZOVANÉ – 19:33

Priamo na mieste havárie na Školskej ulici v Seredi poskytol rozhovor kompetentný pracovník MsÚ, Marián Šišo.

V rozhovore obyvateľov informuje o uliciach kde bude vykonaná odstávka pitnej vody, kedy by sa malo pristúpiť k oprave poruchy a taktiež o rozmiestnení cisterní.

 

AKTUALIZOVANÉ 28.2.2024   9:15

Západoslovenská vodárenská spoločnosť v súvislosti s dnešnou ohlásenou odstávkou vody v značnej časti mesta Sereď informuje o umiestnení dvoch cisterien s úžitkovou vodou pre potreby obyvateľstva. Voda je úžitkovej kvality a po prevarení je vhodná aj na pitie.

Malá jedno-kubíková cisterna bude odstavená pri OD Kaufland na parkovisku od 9.00 hod. až do odvolania.

Veľká desať-kubíková bude robiť nasledovnú trasu: Ul. Trnavská (SAD) a Ul. Kasárenská (detský domov). Odstavená bude od 9.00 hod. na Ul. Trnavská 1 hod. a 30 min. (90 minút) a následne sa presunie na Ul. Kasárenskú na dobu 1 hod. a 30 min. (90 minút). Takto bude robiť trasu až do odvolania.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Miesta odstavenia cisterien je na priloženej mape.

Zdroj: Mesto Sereď

 

AKTUALIZOVANÉ 28.2.2024   14:40

Dnes o 8.00 hod. ráno začal dodávateľ vody ZSVS s opravou havárie na potrubí, ku ktorej došlo na Školskej ulici v Seredi.

Na mieste havárie sa nachádza technika ZSVS a pracovníci, ktorí na oprave prasknutého potrubia intenzívne pracujú.

Z aktuálneho rozhovorou s vedúcim prevádzky vyplynulo, že na oprave havárie intenzívne pracujú. Vzhľadom na vek a stav potrubia, oprava nie je najjednoduchšia, napriek tomu robia všetko pre to, aby už vo večerných hodinách bola dodávka vody obnovená. No nepredvídateľné okolnosti môžu opravu predĺžiť.

O aktuálnej situácii budeme verejnosť ďalej informovať.

  

Na odstraňovaní havárie vodovodného potrubia dodávateľ intenzívne pracuje

 

AKTUALIZOVANÉ   16.56 – PORUCHA ODSTRÁNENÁ!

Práve v týchto chvíľach nám vedúci prevádzky ZsVS v Seredi oznámil, že porucha na vodovodnom potrubí je odstránená a voda bola do systému vpustená.

Je prirodzené, že pri zvýšenom odbere môže byť zakalená.

AKTUÁLNE: Porucha na vodovodnom potrubí odstránená!

AKTUALIZOVANÉ   18.46 – ODSTÁVKA POKRAČUJE

Krátko po vykonaní opráv na vodovodom potrubí sa závada, žiaľ, opätovne prejavila. Dodávateľ vody musel znížiť tlak v potrubí a rovnako ako včera, v nočných hodinách bude voda tiecť, ale nižší tlak a prietok cez potrubie sa u odberateľov môže prejaviť.

Následne zajtra od rána, bude opätovne dodávka pitnej vody z verejného vodovodu odstavená. Opätovne je nutné počítať s pravdepodobne celodennou odstávku vody.

 

NOVŠIE INFORMÁCIE Vám prinášame v tomto článku:

PRÁVE TERAZ: Porucha na vodovodnom potrubí sa opäť prejavila. Odstávka vody žiaľ pokračuje! – AKTUALIZOVANÉ

 


Zostaňte v obraze! Pre najaktuálnejšie informácie týkajúce sa odstávky vody nás sledujte na našom Facebooku a Instagrame.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

 1. Predzásobiť sa mám s tou močkou čo už tečie?A fajnovo vodomer sa točí ostošesť.Stále tá istá pesnička.Jdu blejt velebnosti!!!

  6
 2. Bez vody, bez mosta, super, Haloóóó kompetentný , začína nám tu kolabovať základná infrasteuktúra!!!!!

  7
 3. Nebolo by lepšie a lacnejšie odstavit tie prehnite vodovody, dat do každého domu 1000litrovu nádrž a každý týždeň to chodiť napustat s cisternou? A most…co tak ho zhodiť alebo odpáliť a dat tam rampy a normálne prejazd bez komplikácií

  2
 4. Predzasobit sa mozes vodou kupenou, alebo vodou z volne dostupnych zdrojov (artezske studne) na Mestskej Policii, na Spadovej zo zadnej strany oranzoveho tehloveho baraku (myslim ze cislo 1146) alebo v priestoroch Nasa domova sprava (pri Farby-Laky na Legionarskej)…

  1
 5. A čo majú spoločné Ukrajinci so seredskym vodovodom? Kydy na úrovni, chod sa vyrecnit do krčmy, Seredan.

  2
 6. Aquaman 27. februára 2024, 17:12
  Na minulom mieste havárie pri Altise to asi ako tak zaplátali. Teraz to staré hnilé potrubie prdlo inde. Nabudúce to bude zasa inde. Veci čo postavili naši predkovia, ako napr. aj most, doslúžili.

  4
 7. 27. februára 2024, 18:04
  Kompetentní riešia svoju beztrestnosť, aby nás mohli okrádať ďalšie volebné obdobie a aby za to čo nám už ukradli nemohli byť potrestaní. A za to že boli zvolení si ešte dvojnásobili platy, veď sprostý volič do ďalších volieb zabudne. Už si zvyknite na to že pokiaľ bude hento trio vo vláde tak vždy budete tí poslední a nikdy sa nič nezmení. Fico za 12r predchádzajúcich vlád neschválil ani jednu reformu, asi preto lebo si tu žijeme v raji. A takto sa to prejavuje, nikto nič nerieši, potrubie bude hnilé, mosty budú zatvárať, nikto nič nevymení, hlavne že v štátnych podnikoch sú riaditelia „naši ľudia“. Zvykajte si na to čo ste si zvolili a nesťažujte sa, potrubie nie už ich problém ale váš.

  7
 8. Kuva, nemusí byť ani vojna a občan sa už zasa pri tých cisternách môže cítiť ako v obliehanej vojnovej zóne. Naposledy 3 mesiace dozadu a už zasa.
  S kýblami chodiť pre vodu, jehomariutam…v 21. storočí

  1
 9. Na začiatku Garbiarskej ulice je už niekoľko dní ohradený výkop a smrdí tam plyn.
  Nikomu to nevadí?
  Už aj plynové potrubia pod mestom hnijú, nielen most a vodovod…

  2
 10. Máš pravdu brate ja som si už veru pichol 👉👌 … aj ty by si mal lebo zjavne ti to vráža do gebule

 11. Toto je výsledkom dlhodobého ničnerobenia pre ľudí. Teraz sa to všetko ukazuje aj samo.. naozaj všetko dosluhuje a nikto sa nezaujímal o postupnú výmenu potrubia… najprv tiekla voda špinavá… teraz žiadna

  2

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img