back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Včera odletelo lietadlo s cudzincami, ktorí sa zdržiavali na Slovensku nelegálne, do Chorvátska

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  Dublinské stredisko migračného úradu Ministerstva vnútra Slovenskej republiky v súčinnosti s Úradom hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru pokračuje aj v roku 2024 v úspešnom realizovaní tzv. dublinských transferov do zodpovedných členských štátov. 

V rámci týchto transferov sú štátni príslušníci tretích krajín neoprávnene sa zdržiavajúci na území Slovenskej republiky, ako aj žiadatelia o udelenie azylu, ktorí sú predmetom tzv. dublinského konania, odovzdávaní do členských štátov zodpovedných za posúdenie ich žiadostí o medzinárodnú ochranu.

Dňa 22.02.2024 bol úspešne vykonaný ďalší dublinský transfer piatich štátnych príslušníkov Ruskej federácie, neoprávnene sa zdržiavajúcich na území Slovenskej republiky, do Chorvátskej republiky na základe vykonateľných rozhodnutí dublinského strediska migračného úradu Ministerstva vnútra Slovenskej republiky o ich odovzdaní do Chorvátskej republiky. Tá  potvrdila svoju zodpovednosť za prijatie cudzincov späť a vyjadrila súhlas s ich odovzdaním na svoje územie za účelom posúdenia ich žiadostí o medzinárodnú ochranu podaných na území Chorvátskej republiky.

Policajní príslušníci Útvaru policajného zaistenia pre cudzincov Sečovce Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru vykonali letecký dublinský transfer cudzincov v súčinnosti s Leteckým útvarom Ministerstva vnútra Slovenskej republiky v ranných hodinách z letiska Košice na letisko do Záhrebu, kde si cudzincov prevzali na ďalšie konanie príslušné chorvátske orgány.

 

- Článok pokračuje pod reklamou -

 

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie

spot_img
- Inzercia -spot_img

Aktuality

spot_img

Aktuality