Kadetky s ďalšími zápasmi v nadstavbovej časti

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Sobota 17.2.2024

BK Lokomotíva Sereď – MBK Ružomberok 32:60 (15:10, 21:30, 23:46, 32:60)

Hodnotenie zápasu od Nely Drimajovej: „V sobotu sme odohrali náročný zápas, v ktorom sme hoci našej snahy a úsiliu nakoniec prehrali. Napriek tomu si myslím, že sme na palubovke predviedli dobrý výkon. Musíme uznať, že súper bol lepší a bojovnejší. Ich agresivita a odhodlanie boli rozhodujúce. Aj keď naša hra nebola zlá, chýbalo nám niečo navyše, čo by nám pomohlo prekonať ich silu. Táto prehra nás len motivovala ešte viac pracovať na našich nedostatkoch, aby sme boli pripravení podať lepší výkon proti takýmto súperom. Verím, že tvrdou prácou a oddanými tréningami sa nám podarí zlepšiť sa a dosiahnuť lepšie výsledky v budúcnosti.“

K zápasu sa vyjadril aj tréner Martin Bosý: „V sobotu sme sa predstavili na domácej palubovke proti jednému z favoritovi súťaže. Vedeli sme, že nás nečaká nič jednoduché a o to väčšiu motiváciu sme mali to hráčkam z Ružomberka v Seredi čo najviac sťažiť. Úvod zápasu bol z našej strany ako z veľkej knihy, súpera sme dostali pod tlak pri zakončeniach a nám zároveň vyšli aj ťažšie strelecké pokusy. V druhej štvrtine sa už „vlak“ z Ružomberka rozbehol a my sme ho nevedeli zastaviť. Kým sme rozpamätali tak už sme ťahali za kratší koniec. Cez polčas sme si povedali, že im aj tak nič nedarujeme zadarmo a vstúpili do tretej štvrtiny. Myslím si, že vstup do tretej štvrtiny bol z našej strany aktívny. Aj sme bránili, bojovali o loptu, aj sme sa dostávali do zakončenia, ale problémom pre nás po celý zápas bol neustály tlak zo strany súpera. S takýmto tlakom sme sa túto sezónu ešte nestretli. Fyzická pripravenosť hráčok súpera bola na úplne inej úrovni. Naša úspešnosť sa pod takýmto tlakom dostala na úroveň 20%. Dosiahnutých 8 bodov za druhú a tretiu štvrtinu hovorí za všetko. My si môžeme len zbožne priať hrať proti tomuto súperovi viac ako 2 zápasy za sezónu. Aj napriek prehre som vďačný zato koľko energie dievčatá vyprodukovali v tomto zápase.“
Nedeľa 18.2.2024
BK Lokomotíva Sereď – Slávia ŠKP Banská Bystrica 63:55 (8:9, 21:23, 45:41, 63:55)
Hodnotenie zápasu od Tamary Buchovej: „V nedeľu sme odohrali zápas proti Banskej Bystrici. Išli sme do zápasu s tým, že ideme vyhrať a robiť všetko na sto percent hlavne v obrane. Zo začiatku nám náš plán moc nevychádzal a preto to bol do polčasu celkom vyrovnaný zápas. Cez polčas sme sa ukľudnili a išli do druhej polovičky zápasu viac sústredené na hru a to sa odzrkadlilo na našom výkone. V poslednej štvrtine sme veľa skórovali a súper už nemal šancu. Tento zápas skončil pre nás víťazstvom.“
Hodnotenie trénera Martina Bosého: „Do nedeľného zápasu sme vstupovali s jasným cieľom a úlohami. Agresívna obrana a z toho prameniaci protiútok mali zdobiť našu hru. Zápas začal ale úplne v inom duchu. Povedzme, že sme súperovi nedovolili skórovať tak veľké množstvo bodov, ale náš pomalý prechod do útoku nám neumožňoval hrať protiútok, ale len postupný útok, ktorý nám neprinášal jednoduché body. Aktívna Bystrica mala teda mierne navrch počas celého prvého polčasu. Cez polčas sme ani tak nehľadali riešenia v postupnom útoku, ale skôr spôsob ako sa nakopnúť k agresívnejšej aktívnejšej obrane a rýchlejší prechod do útoku. 24 dosiahnutých bodov za tretiu štvrtinu oproti 21 bodom počas celého prvého polčas naznačuje, že sa nám to podarilo. Hrali sme aktívnejšie v obrane, rýchlejšie v útoku, donútili sme sa súpera aj ku zopár stratám a skórovali jednoduché body. Problém nám robili prehraté súboje v hre 1:1 a zároveň vysoká úspešnosť trestných hodov súpera kedy sme dostali takmer polovicu bodov z trestných hodov. Záver zápasu sme si postrážili a doviedli toto stretnutie do víťazného konca.“