back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Zaľúbená Bratislavčanka poslala „nápadníkovi“ z ropnej plošiny 60 000 Eur. Klamal jej takmer 5 rokov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Silné ,,puto lásky“ bolo podvodníkmi opäť zneužité a 51-ročná Bratislavčanka prišla v priebehu piatich rokov o 60 000 eur. Celý kolobeh platenia nezmyselných poplatkov začal „neškodným“ zoznámením cez sociálnu sieť s údajným vdovcom z Bratislavy, pracujúcim v Nórsku na ropnej plošine.

Krátko po ich prvom kontakte ju požiadal o pomoc s doručením zásielky s hotovosťou a zlatom v celkovej hodnote 2 000 000 eur. Poškodená s požiadavkou o pomoc súhlasila.

O niekoľko týždňov bola vyzvaná kuriérskou spoločnosťou na zaplatenie poplatkov spojených s doručením zásielky. Požadovanú sumu vo výške 4 000 eur určenú na prepravu balíčka zaplatila. Následne bola informovaná o doručení zásielky do Popradu.

Zaplatením prvého poplatku sa to neskončilo, práve naopak. Výška požadovaných súm postupne narastala. Niekoľko poplatkov v celkovej výške 30 000 eur určených na rôzne osvedčenia zaplatila prostredníctvom bankových prevodov zo svojho účtu.

Po približne dvoch rokoch ju „kuriér“ požiadal, aby platby robila cez kryptomaty. Poškodená opäť súhlasila a zvyšné platby tiež v celkovej výške 30 000 eur vkladala postupne do kryptomatov na viacerých miestach Bratislavy.

Komunikácie s kuriérom a údajným vdovcom prebiehali prostredníctvom rôznych aplikácií. Poškodená tak veľmi chcela pomôcť „priateľovi z internetu“, že vyhovela aj požiadavke na poskytnutie svojich osobných údajov.

- Článok pokračuje pod reklamou -

51-ročná žena poslala falošnému kuriérovi svoj odfotený občiansky preukaz. Po celý čas verila, že pomáha mužovi z internetu.

Prípadom sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave V.

PRAVÁ LÁSKA NECHCE PENIAZE CEZ INTERNET

Opätovne upozorňujeme na podvodné profily neznámych osôb vystupujúcich pod identitou mužov vyznávajúcich lásku a prezentujúcich sa vysokými zárobkami, dedičstvom, prípadne zásielkami s vysokou hodnotou. Tento druh podvodníkov po získaní dôvery požaduje platenie nezmyselných poplatkov v tisíckach eur.

Vždy si overte s kým komunikujete a v žiadnom prípade neposielajte peniaze osobám, ktorých osobne nepoznáte!

 

zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články