back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

V Pate „pochovali basu“

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

  Včera sa konala v Pate batôžková zábava, ktorá bola poslednou fašiangovou zábavou pred Popolcovou stredou, ktorou sa začína prísny 40 – dňový pôst. Do spevu a tanca hrala hudobná skupina „Veselí starci“.

  Keďže koniec fašiangov symbolizuje pochovávanie basy, tento akt bol aj v Pate hlavným bodom podujatia. Jeho základný motív vychádzal z nastávajúceho pôstu, kedy sú zábavy pri muzike zakázané. Parodickú scénku pre prítomných pripravili členovia Miestnej organizácie JDS. Žartovným spôsobom predviedli symbolické pochovávanie hudobného nástroja – basy, pri ktorom vystupovali postavy kňaza so sprievodom, ale i smútiacich pozostalých. Kňaz parodoval obrad rozlúčky pri cirkevnom pohrebe a ohlasoval koniec zábavy, ktorú symbolizovala basa. Súčasťou ceremómie bol spevný prednes a veršované slová, zamerané na miestny dialekt a dedinské pomery. Celý akt sprevádzal nárek prítomných plačiek.

Prítomných  scénka pochovávania basy pobavila  a účinkujúcich odmenili dlho trvajúcim potleskom.

 

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

  1. Ale teraz a oni ju vazne pochovajú???tu basu nieto skoda nahodou ved to stoji penazi.axh dobra picovina niektori nevedia ani co je pochovavanie basy.more minule sa to lytam kamoša a on ze to co je.tak.more naco to je boznis dalsi pre mna

  2. Pre :: Cukrovar: Ta basa je pochovaná už sa do nej nedostaneš, môžeš aj robiť zlosti len Ťa nesmia pri tom chytiť!

  3. Tam sa bude čoskoro viac toho pochovávať, ale nevadí ďakujem za hlasy, vaše vnúčence budú v „dobrom“ na mňa spomínať keď to tu rozoberieme.

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie

spot_img
- Inzercia -spot_img

Aktuality

spot_img