back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Policajti pomohli dvom starším pánom. Polícia je tu pre vás, pripravná pomôcť

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM| Naši policajti a policajtky sa opäť ukázali ako praví profesionáli a poskytli pomoc tým, ktorí to naozaj potrebovali.

ŽELEZNIČIARI RATOVALI ZRANENÉHO SENIORA

Železničných policajtov včera, krátko po obede, zastavila osoba s tým, že na autobusovej stanici mal niekto odpadnúť. Ppráp. PhDr. Nora a stržm. Tomáš sa okamžite presunuli na jednu zo zastávok, kde na zemi zbadali ležať v bezvedomí staršieho zraneného pána.

Policajti 75 ročného muža uložili do stabilizovanej polohy, pokúšali sa s ním nadviazať kontakt a poskytli mu predlekársku prvú pomoc. Medzitým privolali RZP a až do ich príchodu zraneného pána upokojovali.

Policajná hliadka bola po tom, ako si muža prevzali do svojej starostlivosti privolaní záchranári, nápomocná aj jeho manželke, ktorá bola celú dobu s ním.

VÝBORNÚ PRÁCU SI ODVIEDLI SKALIČANIA AJ OPERAČNÝ DÔSTOJNÍK

- Článok pokračuje pod reklamou -

Druhému mužovi zas pomohli policajti nstržm. Henrieta a stržm. Timotej, z Obvodného oddelenia PZ Skalica.

Nešťastný pán mal zavolať na linku 158 s otázkou, kde má odovzdať občiansky preukaz, pretože sa ocitol v ťažkej životnej situácii. Bližšie informácie k svojej osobe alebo miestu, kde sa nachádza, povedať odmietol. Operačný dôstojník preto ihneď zareagoval a pomocou policajného systému zistil jeho meno a približnú lokalizáciu.

Do terénu medzitým vyslal policajnú hliadku, ktorá preverila všetky dostupné informácie a zistila, kde presne by sa osoba mohla nachádzať. Bezprostredne na to sa policajti presunuli do neďalekej obce, kde muža aj našli.

Policajtom sa svojim ľudským prístupom podarilo s nešťastným pánom rýchlo nadviazať komunikáciu a rozprávali sa s ním až do príchodu privolaných záchranárov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články