back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Pata má pravú taliansku predajňu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Dnes otvorili v Pate lahôdkársku predajňu BONTA ITALIANE, ktorá prináša zákazníkom rôzne chute Talianska. Dajú sa tu kúpiť kvalitné originálne talianske potraviny, mäsové výrobky, víno, cestoviny, syry a rôzne sladké, či slané pochutiny. Okrem toho v predajni milovník talianskej kuchyne kúpi aj známe produkty, ktoré nemôžu pri príprave slávnych talianskych jedál chýbať.

Z 24 druhov mäsových výrobkov možno spomenúť ponúkané pravé talianske Prosciutto (slovo pre šunku). Je to špecifický druh šunky vytvorenej zo zadných nôh ošípaných. Varí sa, alebo sa konzervuje nasucho a starne bez konzervačných látok alebo chemikálií technikou, ktorá sa podľa koruny Parmy datuje viac ako 1000 rokov dozadu. Prosciutto je produkt čerstvo zabitého bravčového mäsa, regionálnej morskej soli a čerstvého vzduchu.

Montepulciano d’Abruzzo je jedným z typických vín Talianska, ktoré sa teší obľube po celej krajine i vo svete a vyrába sa v niekoľkých štýloch. Krásny región Abruzzo je lemovaný tyrkysovým Jadranským morom a úpätím Apeninských hôr. Zelený a drsný interiér tejto oblasti je zavedeným miestom na pestovanie Montepulciano, pôvodného talianskeho hrozna a druhého najviac vysadeného hrozna v krajine. Práve slnečné lúče, odrážajúce sa od morských vĺn, dávajú tomuto vínu charakteristickú chuť. Aj keď toto víno a niektorý z jeho skvelých štýlov sa dá určite skombinovať so slanými grilovanými mäsovými jedlami alebo cestovinami s ragú, vyskúšajte to s pizzou a hodujte ako miestni.

Z 22 druhov mliečnych výrobkov možno spomenúť syr pod názvom Burrata. Je to čerstvý syr z juhotalianskeho regiónu Apúlie. Mnoho ľudí si ho často mýli s mozzarellou. Na prvý pohľad má podobný vzhľad aj konzistenciu, ale iba dovtedy, kým ho rozkrojíte. Tuhšia vonkajšia vrstva v sebe ukrýva mäkký polotekutý stred, alebo natrhané kúsky syra kombinované so smotanou.

Caciocavallo Silano je polotvrdý ručne vyrábaný natiahnutý tvaroh so starodávnym pôvodom, ktorý je vždy prítomný na stoloch južného Talianska. Jeho zvláštnosťou je, že má nezameniteľnú chuť.

Ricotta má medzi čerstvými syrmi špeciálne postavenie. Pravdou totiž je, že tento mäkký, sladký, biely syr sa vyrába z toho, čo zostalo po výrobe iných syrov – zo srvátky. V Taliansku ide o jeden z najbežnejších syrov s veľkou tradíciou a bohatým využitím.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Teda, ak ste milovníkom talianskej kuchyne a talianskych špecialít, máte možnosť navštíviť v Pate lahôdkárstvo na Párovskej ulici v pondelok až piatok v čase od 8.00 do 18.00 hod. a v sobotu od 8.00 do 12.00 hod.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

 1. Pelíško toto je naša druha lahôdkáren mimochodom ,ale ozvem sa vám o rok😉✌🏻Ďakujeme za pekne prianie inak😁majiteľka firmy

  28
 2. A v Seredi, čo nové?Zimák v Šoporni,teraz Pata, nabudúce Vinohrady.Tu sa spí,ale pri takýchto poslancov -čo by sme čakali.Zobudte sa!!

  7
 3. Veľa úspechov , a ešte o trochu viac skrz toho demotivátora prajem , ešte že kde sa naučiť fluentne Taliansky v týchto končinách , keď vôbec ?

  2
 4. Gian Carlo ty sa teda vyznáš ..😂✌🏻 vcera som tam bol nakúpiť a paradne veci za naj cenu.. treba tam ist predtým a potom komentovať

  4
 5. Hlavna ma pravdu iné v dedine potrebujeme nie taliansky obchod .
  Futbalistov treba podporiť nemáme sponzorov

 6. Ak môžem odporučiť,Luciana oscoroni sú veľmi dobre a kvalitné talianske cestoviny.mohli by pridať aj to.

  0
 7. Nečítajte tieto komentáre .. to su ľudia ktorý závidia a su neprajny … držíme palce 💪🏻 nech sa vam dari…
  tieto komentáre su len závisť..

  Bol som tam vcera paradne produkty ..
  Dufam ze vydržíte a ukážete sedliakom ktorý pisu tieto komentáre ze ste frajeri …
  Forsa Italia

  12
 8. Ako myslím že občan na dôchodku si rozmyslí či bude kupovať 500g cestovín za 1,40€ alebo 0,70-0.90€. Bol som u nich pozrieť, aj dačo malé na ochutnávku kúpil, ale odporná chuť – hlavne tie ich „krekry“ horké, hneď to letelo preč. A šunka a salám- no škoda reči, sú aj chutnejšie, kvalitnejšie a lacnejšie. Prvý ošiaľ obyvateľov pominie a môžu zatvoriť. V Pate sú totiž ľudia čo si to buď nemôžu dovoliť, alebo taký čo porovnávajú s Tescom či iným obchodným predajcom a ak má Tesco aj len o pár centov lacnejšie idú tam – na kvalitu už nepozerajú. Iné obchody tu skončili ktoré by sa tu veru zišli a nie Talianske drahé akože chuťovky.

  2
 9. Som rad ze vas dali na Seredonline nech ľudia ktorý lubia jest kvalitu a chodia do talianska na dovolenku vedia o vas ..
  ale zas je mi to luto ze dostávate takéto správy od slovakov (krajina ktora praje iba zle veci) a nepravdivé správy .. ale ľudia vedia ako funguje seredonline..každý ti napise zly koment nech sa máš zle..

  Držím palce a verim vam..
  ste úžasný 💪🏻🇮🇹🇸🇰

  7
 10. Na slovensku sú poloretardi zvyknutý žrať hovná bez ohladu či ide o obchod alebo výroky mocipánov…

  2
 11. Treba podporovať ľudí, ktorí sa snažia a robia niečo s láskou a odhodlaním. Ak Vám stačí taliansky týždeň v lidli nech sa páči, ale to ste v taliansku boli asi len prstom na mape . Ľudia však nehejtujte hneď😊😊 a nechápem síce co ma taliansky obchod spoločne s tým, že futbal nema sponzorov ,ale tak treba si rypnut chápem:)
  Majiteľom obchodu prajem nech sa im darí a čím ďalej tým.viac spokojných zákazníkov. Za mňa top 😊

  12
 12. Teším sa novému obchodíku, už sme aj pojedli čo sme nakúpili 😅 všetko výborné, kto bol v Taliansku vie…hejtujú tu ľudia čo boli najďalej akurát tak v Trnave 😅 vínko tiež super, ceny prijateľné. Komu sa nepáči, do Lidla cestu už poznáte..🤣
  Držím Vám palce, nech sa obchodíku darí. ❤️

  10
 13. 13,33 co ty musis byt za hovado, ked aj k clanku o lahodkarni prides hejtovat. Vy to musite mat v rodine, ten debilizmus.

  2
 14. Sedlač sa vždy ukáže. Ten obchod si zákazníkov nájde, nikde nie je napísané, že tam budú chodiť všetci. Ak sa vám zdá draho alebo vám to nechutí, t