back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Deň na Donovaloch vo mne zanechal trpký pocit, že mám zas a znova dočinenia s podnikaním na slovenský spôsob, kde ponúkajú málo muziky za veľa peňazí.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Daniela Slepakova sa cíti sklamane v meste Donovaly, Banskobystrický kraj.

Krátko o tom, ako sme si zalyžovali na Donovaloch.
Shambolic sa z angličtiny prekladá ako chaotický, nezorganizovaný. Shambolic je slovo, ktoré Jon použil už po pol hodine strávenej na Donovaloch, ktoré označil za najhoršie zorganizované lyžiarske stredisko, v akom kedy bol a to lyžoval aj v bývalej Juhoslávii v časoch neskorého socializmu.

Začalo to hneď ráno na parkovisku, kde nás na naše prekvapenie parkovací asistent navigoval, aby sme zaparkovali na zadkoch prezúvajucich sa lyžiarov. Keď sme sa sami vychystali, uvedomila som si, že ani netuším, ktorým smerom sa z parkoviska vybrať, aby som kúpila skipassy. Rozhodla som sa nasledovať tabuľu Informačné stredisko, kam sa aj vytrepala, len aby som zistila, že je od augusta 2022 zatvorené. Po ďalších peripetiách som nakoniec zistila, že treba prejsť cez cestu k inému parkovisku, no aj tam sa ukázalo, že pokladňa stále v nedohľadne. Tak som sa vybrala do baru, ktorý sa tam nachádzal, že sa opýtam. Tam sa na mňa barman vyrútil, že som dnes sedemdesiata druhá, ktorá sa pýta to isté, a že či neviem sledovať značky. Onemela som nad tou hrubosťou, ale našťastie vyšlo najavo, že barman len žartoval. Vraj sa ho desiatky ľudí denne na skipassy pýtajú, no niet toho, aby to kompetentní poriadne označili. Zvyšok dňa sa niesol v podobnom duchu. Na Donovaloch nie je nič intuitívne, pripadne dobre označené. Ak ste tam prvýkrát a ste rozmaznaní lyžovačkami v Alpách, kde je všetko poprepájané, tak sa vám môže stať, že pri hľadaní prechodu zo Záhradišťa na Novú Hoľu sa budete cítiť ako mentálna subnorma a skončíte brodiac sa blatom s lyžami na pleciach.
Nečakanom výzvou sa na Donovaloch stalo aj objednanie šálky čaju. Chcela som čierny s medom a citrónom, dostala som ovocný bez medu. Zjednať nápravu takto banálnej záležitosti sa ukázalo byť prekvapujúco zložité. Keď som konečne dostala čierny aj med, zistila som, že niet čistého stola, lebo prepracovaný a zjavne frustrovaný personál nestíha odpratávať špinavé šálky. A tak som sa nad arómou z cigaretových ohorkov zamyslela, že čím si toto miesto vyslúžilo povesť luxusnej dovolenkovej destinácie, slovenského Aspenu.
Život je ku mne zatiaľ mimoriadne láskavý, a mala som možnosť lyžovať v takých strediskách ako Verbier, St. Moritz či Zermatt, kde sa schádza smotánka z celého sveta. Za plus mínus stovku na deň s poistením tam máte k dispozícii nekonečné kilometre tratí, niekedy prechádzajúce dvoma krajinami, lanovky, kde na vás nefúka, úchvatné výhľady na alpské vrchy a môžete polyžovať aj na ľadovci.

Ale aká krajina, taká elita, a také aj celebritné lyžiarske stredisko. Na Donovaloch za €44 na štyri hodiny polyžujete aj na blate, vyvezie vás dotrhaná sedačka a za pár euríčok vám predajú čaj s medom bez medu.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Analýzu hodnoty za peniaze nech si každý spraví sám.

Deň na Donovaloch vo mne zanechal trpký pocit, že mám zas a znova dočinenia s podnikaním na slovenský spôsob, kde ponúkajú málo muziky za veľa peňazí. Ale zase kto by opravoval sedačky, keď treba platiť toľko alimentov.

Nech sa len na Donovaloch stretávajú celebritky, fotia sa na úpätí svahu vo Fendi kombinézach a norkových vestičkách pre sociálne média a bulvárne plátky, moja lyža už na Donovaly nevkročí.

Zdroj: FB

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články