ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Krvaví športovci na olympiáde? – HLASUJTE V ANKETE

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Ešte začiatkom decembra Medzinárodný olympijský výbor rozhodol o možnej účasti ruských a bieloruských športovcov na olympiáde v Paríži v roku 2024.

Táto správa pobúrila nielen Ruskou armádou okupovanú a bombardovanú Ukrajinu, ale aj jej podporovateľov a spojencov.

Netrvalo dlho, a v Českej republike ako odozvu na rozhodnutie MOV zareagovali viacerí sponzori olympiády a olympijského tímu tým, že rázne odmietli sponzoring za takýchto podmienok.

Obavy civilizovaného sveta sú oprávnené. Predpoklad je, že Putin účasť športovcov využije na propagandistické ciele.

Český časopis REFLEX za pomoci AI vyhotovil vizuál dresov, v ktorých by mali títo „neutrálni športovci“ na olympiáde pôsobiť.

Čo si myslíte o účasti športovcov Ruskej federácie a Bieloruska na olympiáde v Paríži 2024? Napíšte svoje názory do diskusie.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Pripravili sme pre vás anketu s otázkou:


Ste za účasť ruských a bieloruských športovcov na olympiáde v Paríži 2024 napriek tomu, že pochádzajú z krajín, ktoré rozpútali okupačnú vojnu v inom zvrchovanom štáte?

 

- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

 1. Ak by sa posudzovali športovci podľa toho, či ich krajina niekedy porušila medzinárodné právo a bez rezolúcie OSN napadla inú krajinu, tak veľa členských krajín NATO, s USA na čele by si ani nevrzli. Keď majú platiť nejaké pravidlá, nech platia ale pre všetkých.

  53
 2. Napriek tomu, že pochádzajú z krajín, ktoré rozpútali okupačnú vojnu v inom zvrchovanom štáte… Ak sa previnili iba tým, že pochádzajú z tých krajín, tak nech idú.

  22
 3. Pre Anonym 29. decembra 2023, 20:29
  Vymenuj aspom tri štáty a pridaj k tomu aj zdroj informacii.

  2
 4. Pre sused

  Skôr by stačil jeden štát, ktorý figuruje vo viacerých konfliktoch bez mandátu OSN.

  6
 5. nejde o to či sa môžu zúčastniť ruskí športovci, ale o to, či sa môžu zúčastniť ukrajinskí športovci, ktorí namiesto toho zomreli v boji s rusmi, to je ten princíp. A či sa môžu zúčastniť tí ruskí športovci, ktorí zbytočne umreli vo vojne na ukrajine. Z tohto dôvodu rusko v žiadnom prípade nemá právo zúčastniť sa na olympiáde, ktorej posolstvom je mier a spolupráca všetkých národov.

  9
 6. Pre Anonym 30. decembra 2023, 9:14 ,Anonym 30. decembra 2023, 9:54
  Koľko hlúpostí ľudia nahovoria len pre to, že chcú povedať niečo múdre.

  1
 7. PreAnonym 30. decembra 2023, 11:36
  „Je lepšie hovoriť s inteligentným človekom o niečom hlúpom ako s hlupákom o niečom múdrom.“

  3
 8. lenze toto nieje anketa o „a co hentizme“, ved aj rusko napadlo v historii vela krajin, toto je skorej o modernejsom ponimani veci.. neviem preco by sa toto nemohlo zaviest ako precedens do buducnosti, ak rozputas vojnu, tak sa nebudu tvoji sportovci ucasnit na olympiade, ktora je v dost krajinach aj tak tlacena ako propaganda… ved aj rusko malo moznosti, aby iniciovalo v minulosti podobne kroky voci inym statom, tak mohli konat…nech si potom nezabudu milovani a nezaujati spotrovci obliect bundy s velkym „Z“ cez cely chrbat a tliapat blbosti o svojej profesionalite, podla mna by mali stihat aj sportovcov, ktori vystupuju na medzinarodnych sutaziach a propaguju takymito symbolmi agresevine akty statu, ktory zastupuju. pekne im zakazat na par rokov ucast na medzinarodnych akciach.

  5
 9. Anonym 30. decembra 2023, 9:14 Pri
  USA – Grenada 1983, Panama 1989, Afganistan a Sudán 1998, Srbsko 1999 -NATO, Afganistan 2001 – mandát OSN udelený až 2 mesiace po začatí invázie, Irak 2003, Pakistan, Jemen, Somálsko – útoky USA bez mandátu OSN, aktuálne Izrael zabíja civilistov v Gaze. Všetky vymenované útoky boli bez akéhokoľvek rozhodnutia OSN, začali sa svojvoľným rozhodnutím amerických lídrov. Izrael stihol v Gaze zabiť viac civilistov ako umrelo na Ukrajine za 2 roky. Málo je toho? Potom drístajte o tom, kto má alebo nemá kde vystupovať. Rusi už trestaní sú a budú. A čo zvyšok? Tým sa budeme asi ďalej poslušne pchať do riti, že? Lebo tak káže najzadlženejšia krajina na svete, ktorá najradšej prináša demokraciu s bombami a raketami.

  25
 10. lol 30. decembra 2023, 12:22 Pri
  Bohužiaľ, tvoje moderné ponímanie vecí nefunguje. Pretože by medzinárodné zákony a pravidlá museli dodržiavať všetci a rovnako byť za ich porušenia trestaní. A vieme veľmi dobre, že sa to nikdy nestane, lebo nech USA, či Izrael urobia čokoľvek a kdekoľvek, bez ohľadu nato koľko ľudí zabijú, nikdy na nich nebudú uvalené sankcie, či vydané zatykače na ich lídrov.

  12
 11. S tým precedensom by som súhlasil, ale len naivný si myslí, že okrem Ruska si to raz zlíznu aj iné krajiny. Ži v realite. Nikto nikdy nebude zakazovať americkým ani izraelským športovcom žiadnu účasť na podujatiach. Takže tvoje argumenty presvedčili akurát teba.

  A pre suseda – stačí ti výpočet konfliktov bez mandátu OSN alebo s čím zas prídeš keď ti toto nevyšlo?

  9
 12. Aha takže keď v minulosti nezakázali účasť USA tak teraz Rusi môžu štartovať, super. Čo tam potom, že v rovnakom čase ako budú súťažiť ruské propagandistické postavičky v Paríži bude Putin posielať rakety a drony na civilné ciele. Lebo veď USA.
  Priznajte si to milí podporovatelia Ruska, vy by ste najradšej videli potoky krvy, vyradených ukrajincov a Ruda na našej hranici. Ale keď by vám ten bratský národ začal klopať na dvere pažbou AKcka tak by ste hneď kričali o pomoc NATO a USA.

  3
 13. A neprekáža ti, že svinstvá, z ktorých obviňuješ Rusov robia Izraelčania v Gaze? Tým budeš tlieskať? Farizej posratý. A áno ruskí aj bieloruskí športovci majú právo vystupovať na OH. Ako všetci ostatní.

  15
 14. Pre Anonym 30. decembra 2023, 15:19 Pri

  Nikto tu Rusko nepodporuje, ukľudni sa. Len skús pochopiť, že keby aj nastal takýto precedens a ruskí a bieloruskí športovci by mali zákaz, tak to pri tých ruských a bieloruských športovcoch a skončí. Žiadna iná krajina by nemala takýto zákaz, lebo existuje dvojaký meter.

  8
 15. 15:19
  A ty si koho obdivovateľ,Izraelcov,ktorí bombardujú hlava-nehlava, potoky krvi 5500 zabitých detí ti nevadia.

  6
 16. Situácia v Gaze je značne odlišná, keďže v Gaze odlíšiť civilný a vojenský (Hamas) cieľ je nemožné. Na Ukrajine je to pomerne jednoduché aj tak to Putin posielať na nákupné centrá…
  A hádam nespochybnujes teroristický útok Hamasu, či ten bol ok?
  A nechápem, prečo by to malo byť o dvojakom metre? Žiadali Rusi niekedy mestartovanie športovcov USA?
  A bavme sa o tom čo je tu a teraz, okupujú, útočia teraz američania niekde rovnako ako Rusi? Či lebo „niekedy by mohli v budúcnosti“ tak dovolíme Rusom si ísť svoju propagandu aj na Olympiáde?
  A chcem vidieť čo budete hovoriť keď Rusi napochoduju na športoviská hrdo so Ztkami a budú hovoriť ako udatne oslobodzujú Ukrajinu. Vtedy tie vaše dvojité metre budú hlboko v riti….

  4
 17. 5500 zabitých deti podľa ministerstva vedeného Hamasom, teda tou organizáciou, ktorá poslala svojích bojovníkov na jatky medzi civilistov kde nenluvnata upiekli v trúbe, deťom odsekli hlavy pred očami rodičov alebo na jednej žene sa vystriedali 50ty za jeden deň…
  V tomto konflikte nie som ani na jednej strane, je to tak komplikovaná situácia, že iné hlavy ako my tu ju nevedia vyriešiť desaťročia svoje strany majú maslo na hlave a pritom obe sú v práve…
  Úprimne najviac fér by by bolo aby sa olympiády neucastnili ani jedni ani druhí…
  Ale tak keď tam už môžu Rusi….

 18. O počte zabitých deti v novembri informovala BBC a ako pravdepodobný počet obetí to potvrdilo aj WHO..

  1
 19. BBC ako aj iné médiá to zverejnili takto:
  Gaza’s government media office says at least 13,000 Palestinians killed since start of conflict on Oct. 7, including at least 5,500 children
  A myslím, že už sám zistíš kto je Gaza’s government….
  Ale to nie je podstatou tohto článku či diskusie. Faktom je, že na olympiáde budú štartovať športovci chronického agresora a ako bonus k tomu krajiny, ktorá mala (a s veľkou pravdepodobnosťou má) štátny doping. Fakt duch olympiády 👍

  1
 20. A,kto iný ma informovať o Gaze,ak nie Gaza’s government?
  Tak,ako počet obetí na Ukrajine,zverejňuje ukrajinská strana nie mimozemšťania..

  4
 21. ale ja niesom naivny, ja viem ako sa veci maju, ono je to uplne jedno ako tu argumentujete, pretoze cokolvek napisete na realite nic nezmeni… mate tu vyjadrit svoj nazor, tak bud som za, alebo nie… ja som za to, aby boli proste takto stopnuti sportovci kazdej krajiny co rozputa konflik, ktory trva pocas konania olympijskych hier… ak sa nikdy nikto nepotresta, tak sa donekonecna v takychto situaciach bude agrumentovat tym, ze nikto nikdy nebol potrestany..

  1
 22. Tak nejak mám pocit že Gaza’s government sa dosť diskvalifikuje práve tým, že organizuje teroristické útoky. Keby si poznal trošku reálie tej oblasti, napríklad od Slovákov vo tam žijú (a podporujú samostatnosť Palestiny a sú proti osadnickej politike Izraelu) tak ti otvorene hovoria že Hamas a arabský svet ako taký v týchto veciach jednoducho klame.
  A aj pri Ukrajine seriózne médiá píšu, ak sú čísla není overené treťou stranou, že sa nedajú overiť.
  Nič to nemení na skutočnosti, že ruskí športovci na olympiáde nemajú čo robiť – drvivá väčšina z nich podporuje ten ich zvrátený režim a bez hanby budú súperiť aj proti ukrajincom, ktorých zabíjajú len pre to, že ich vodca to tak chce.

  2