back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Starší žiaci sa dôležitým víťazstvom v Trenčíne prebojovali na 1. miesto v tabuľke!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Po výborných výkonoch našich starších žiakov uplynulý víkend na domácej palubovke, sme v nedeľu 10. decembra 2023 vycestovali na predohrávaný zápas do Trenčína. Nakoľko naše družstvo trápi chrípka a prechladnutie, na tento duel sme povolali aj o rok, či o dva roky mladších spoluhráčov. Náš predzápasový cieľ bol napriek tomu jasný! Vycestovať do Trenčína, podať kvalitný výkon a pripísať si ďalšie veľmi dôležité víťazstvo. Do zápasu sme vstúpili odhodlane a sebavedomo, čo sa už po niekoľkých minútach odzrkadlilo aj na zápasovom skóre. Prvú štvrtinu sme vyhrali v pomere 21:12 a mali sme za sebou úspešne zvládnutý prvý krok. To, že nechceme v zápase zažiť drámu ako v našom poslednom stretnutí proti družstvu z Levíc, sme jasne ukázali v druhej štvrtine, počas ktorej sme súperovi dovolili pripísať si iba 7 bodov. Do druhého polčasu sme tak nastupovali s vedením o 25 bodov a k nášmu predzápasovému cieľu sme boli stále bližšie. Súper z Trenčína sa však ani zďaleka nevzdával a bojoval až do samotného záveru, za čo si od nás zaslúži pochvalu. My sme v druhej časti hry dali priestor všetkým prítomným hráčom a rozumnou hrou sme držali zápas pevne pod kontrolou. Náš tím potiahla strelecky najmä trojica Skupin, Hatnančík, Tóth. Svoje body v o 2 roky staršej kategórií si pripísal Jakub Gavora  a Patrik Vido. Cenné minúty medzi staršími hráčmi získal aj Tomáš Hašuk. Pochvalu si však zaslúžia všetci prítomní hráči za predvedený výkon a bojovnosť. Z Trenčína si tak odvážame veľmi cenné víťazstvo v pomere 65:51 a aktuálne nám patrí 1. miesto v tabuľke! Už vo štvrtok, 14. decembra 2023 o 16:30 nás čaká ďalší kvalitný súper, tentokrát družstvo BBK Bánovce nad Bebravou.

Vyjadrenie hráča Lukáša Žideka k zápasu: „Bol to dobrý zápas až na pár chybičiek, ktoré sme robili v zakončeniach a v prihrávkach. Snažili sme sa od prvej sekundy a mentálne sme si povedali, že to nebude ako v zápase predtým. Chceli sme vyhrať a aj sa nám to podarilo pretože nám pomohli naše U13-tky a dali aj pár košov. Aj keď nám niečo nešlo vždy tu bol tréner a „hecol“ nás. Nakoniec sme spokojne vyrazili do Mc’Donaldu a oslávili výhru.“

Vyjadrenie hráča Tomáša Hašuka k zápasu: „Zápas hodnotím dobre. V prvej štvrtine sme mali zlú streľbu ale potom sme to zlepšili. V obrane sme hrali dobre no niekedy sme prepadávali. Aj napriek tomu, že sme mladší, dostali sme šancu od trénera, ktorú sme sa snažili využiť.“

Tréner: Matej Grill