ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Stanovisko Policajného zboru k prípadom emailových hrozieb

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM| Polícia dnes prijala oznámenie o doručení výhražných emailov dvom školám v Banskobystrickom kraji. Prípadom sa okamžite začali zaoberať príslušníci Národnej kriminálnej agentúry. Bezprostredne po hlásení prijala polícia bezpečnostné opatrenia s cieľom chrániť životy a zdravie žiakov a personálu.

Na prípade intenzívne pracujeme, viac informácií verejnosti poskytneme, keď to procesná situácia dovolí.

V súvislosti s výhražnými emailami z ostatných dní, o ktorých informoval prezident Policajného zboru plk. Ľubomír Solák tento týždeň na tlačovej konferencii, sa reálna hrozba teroristického útoku na inkriminovaných stredných školách, ktoré boli spomínané vo výhražných emailoch, zatiaľ nepotvrdila. Všetky zainteresované zložky polície sú  aj naďalej v pohotovosti a intenzívne pracujú na zabezpečení eliminácie hrozby akýmkoľvek útokom na vybrané školy. Taktiež pokračujeme vo zvýšených bezpečnostných opatreniach až do ukončenia vyšetrovania týchto prípadov.

Policajný zbor zároveň apeluje na rodičov, aby komunikovali so svojimi deťmi a vysvetľovali im následky šírenia poplašnej správy. Takéto neuvážené konanie má celospoločenský dopad a môžu si tým privodiť aj trestnoprávne následky.

 

- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie

spot_img
- Inzercia -spot_img

Aktuality