ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Arogantní vodiči nerešpektujú dopravné značenia na ul. Námestie slobody za Lidlom

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Mestská polícia Sereď /  Na mestskej polícii sme v poslednej dobe prijali od občanov viaceré sťažnosti na arogantných vodičov, ktorí nerešpektujú dopravné značenia na ul. Námestie slobody (ulica za LIDLom) a sústavne jazdia v protismere.

Po preverení situácie sme zistili, že skutočne, značná časť vodičov nerešpektuje spôsob jazdy v jednosmernej premávke a pri výjazde z parkoviska ignoruje prikázaný smer jazdy vľavo a odbočujú vpravo do protismeru, kde vychádzajú z jednosmernej cesty.

V zmysle zákona o cestnej premávke „Vodič sa nesmie otáčať a nesmie cúvať na jednosmernej ceste; vodič však smie cúvať, ak je to nevyhnutne potrebné najmä na zaradenie do radu stojacich vozidiel alebo na vyjdenie z neho.“

Z tohto jasne vyplýva, že otáčanie sa do protismeru a následná jazda v protismere sú zakázané a takéto porušenie je brané ako závažné porušenie pravidiel cestnej premávky.

Týmto chceme vyzvať vodičov, aby dodržiavali dopravné značenia a tak sa vyhli uloženiu blokovej pokuty, nakoľko Mestská polícia sa na týchto vodičov bude zameriavať. 

zdroj: FB/Mestská polícia Sereď
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články