ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Ďalšia pokuta pre MIRRI SR za projekty bývalého vedenia, tentoraz ide o tablety pre seniorov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

MIRRI |MM|  Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) čelí ďalšej pokute. Tentokrát za projekt „Zlepšovanie digitálnych zručností seniorov a distribúcia senior tabletov“, ktorý ministerstvo spustilo počas pôsobenia Veroniky Remišovej. Pri realizácii projektu unikli osobné údaje viacerých seniorov, ktorí sa do projektu zapojili. Problém so zverejnenými osobnými údajmi však bol aj pri desiatkach rôznych zmlúv, ktoré ministerstvo zverejnilo v Centrálnom registri zmlúv. Za pochybenia dostalo MIRRI SR pokutu v celkovej výške 8 600 eur.

„Dostali sme ďalšiu faktúru za amaterizmus bývalého vedenia, na ktorú sa poskladajú občania tohto štátu. V úrade som ešte len zopár týždňov a už sa nám na stole hromadia rozhodnutia rôznych inštitúcií, ktoré zisťujú pochybenia a prešľapy v projektoch a zmluvách bývalého vedenia. Najskôr to bol Remišovej sebapropagačný časopis, teraz sú to tablety pre seniorov. Chyby v Remišovej práci sme v minulosti nahlas kritizovali a dnes, keď za ne naše ministerstvo dostáva tisícové pokuty, sa ukazuje, že táto kritika bola opodstatnená,“ vyhlásil minister investícií Richard Raši.

Pokutu udelil ministerstvu investícií Úrad na ochranu osobných údajov SR, ktorý v rozhodnutí skonštatoval, že MIRRI SR v období od 16. 3. 2023 do 17. 4. 2023 zverejnilo v Centrálnom registri zmlúv darovacie zmluvy „s osobnými údajmi dotknutých osôb v rozsahu dátum narodenia, adresa trvalého pobytu, kontaktné údaje (e-mailová adresa, telefónne číslo) bez primeraného právneho základu“, čím podľa úradu porušilo Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady EÚ o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov.

„V čase, keď sú seniori hlavnou cieľovou skupinou najrozličnejších podvodníkov a prichádzajú kvôli nim o svoje celoživotné úspory, sa nemôže stať, aby unikali ich najcitlivejšie údaje. A už vôbec nie, aby takéto fatálne chyby robil štát,“ zdôraznil minister Raši.

Ďalšie pochybenia zistil Úrad na ochranu osobných údajov SR pri desiatkach zmlúv, ktoré boli v Centrálnom registri zmlúv zverejnené bez toho, aby v nich boli anonymizované osobné údaje, ako rodné číslo, dátum narodenia, adresa, e-mail, telefón, ekonomické údaje či podpis. Za oba prípady dostalo MIRRI SR od úradu pokutu v celkovej výške spolu 8 600 eur.

 

- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

  1. Ihneď zosobniť bábkoherečke. A prosba. Nech už radšej nikde v tej televízii nevystupuje. Kazí sa mi od toho televízor.

  2. Nejaka uradnicka spravila chybu a tupe bolsevicke hlavy by uz vesali remisku. A tebe sa telka kazi z toho lacneho piva, od ktoreho smrdis.

  3. K Anonym 28. novembra 2023, 18:34 Pri
    Nuž u nás v robote sa veru za chyby platí. To ty asi budeš z tej bandy holohlavých Sulíkovcov čo rozjebávajú naše peniaze na opijácke a drogo drogo párty v Dubaji. Ak si taký múdry zaplať to teda ty, pán dobrotivý.

  4. K Anonym 28. novembra 2023, 20:11 Pri
    To ty asi budes z tej bandy tupohlavych bolsevikov co si myslia. ze kradnut je OK. Ty chruno, ty ked rozjebes flasku piva pri dokladani tovaru tak vyhodia generalneho riaditela? boha, to vas naozaj niekde klonuju?

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie