ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Marek Gála: „Je to mojou povinnosťou oboznámiť obyvateľov obce po obdržaní fotografií, rodičov detí, v akom prostredí fungujú ich deti v škole…“

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Marek Gála

15 h 

POZVÁNKA NA OBECNÉ ZASTUPITEĽSTVO v stredu 29.11.2023 o 17:00 hod. v sále Kultúrneho domu:

Body programu sú v prílohe.

Jednotlivé body sa týkajú hlavne nových VZN, ako aj poplatkov a daní, ktoré sa v podstate všetky navyšujú, niekedy aj o 100% aj v prípade prebytkového rozpočtu, v preklade to znamená, že zvyšovanie niektorých poplatkov a daní by nemuselo byť úplne nevyhnutné.

Je to samozrejme na zvážení a prioritách obce, minimálne dôchodcovia, ohrozené skupiny by mali mať niektoré úľavy.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Taktiež VZN, ktoré má upravovať nové podmienky nájmu obecných pozemkov, aj tých, ktoré neboli doposiaľ definované, ich užívania a daní, ako aj možnosti organizovať akcie, ktoré sú po novom návrhu dosť diskutabilné a neberú do úvahy osobitý zreteľ prospešnosti pre samotných obyvateľov za účelom spájania sa a pomoci komunite si navzájom bez vidiny zisku, prípadne charitatívneho cieľa, pomoci, rozvoja.
Séria ostatných fotiek sa ku mne dostala nedávno, je to momentálny stav zariadenia telocvične Základnej školy v Šoporni, príslušných šatní, športových pomôcok a hygienických zariadení. Dovolím si tvrdiť, že od postavenia školy je nafotené zázemie v nedotknutom stave a už roky je doslova v kritickom stave.

Je to mojou povinnosťou oboznámiť obyvateľov obce po obdržaní fotografií, rodičov detí, v akom prostredí fungujú ich deti v škole a neodkladne sa musíme poslanci pokúsiť napraviť tento doslova alarmujúci stav.

Marek Gála

 

zdroj text+foto: FB/Šoporňa/ Marek Gála
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články