back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Katarínska zábava v Pate

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Každoročne v novembri, mesiaci predchádzajúcom príprave na vianočné sviatky, sa v Pate koná tradičné vyvrcholenie obdobia zábav pred adventom. Aj cez víkendovú sobotu sa v Kultúrnom dome uskutočnil v poradí už 17. ročník Katarínskej krojovanej zábavy, ktorá pritiahla opäť nielen domácich, ale aj hostí z okolitých obcí a miest, ba aj zo zahraničia. Nádherné, nie iba patanské kroje, vytiahli mnohí zo skríň, aby ich ukázali a prevetrali pri dobrej hudbe a tanci. Potešiteľné bolo vidieť, ako sa mladé mamičky starajú o svoje ratolesti, ktorých bolo v krojoch omnoho viac, ako po minulé roky. Vďaka im za to, že sa snažia uchovávať tradície.

Podujatie spestrilo vystúpenie patanského detského folklórneho súboru Studienka, speváckeho ženského súboru Patanka a folklórnej dievčenskej skupiny Kvetoňka zo Serede. Do tanca a spevu hral skvelý dychový súbor Šintavanka.

Aká by to bola zábava bez pohostenia. A to bolo rozmanité. Keďže to bola zábava batôžková, každý konzumoval to, čo si v batôžku priniesol. Na stoloch sa objavili všakovaté mäsité, múčne, sladké, či slané dobroty. Na zapitie nechýbalo nealko, ale aj niečo tvrdšie, čo k zábave samozrejme patrí.

Vyvrcholením podujatia bola detská (bezplatná) tombola, kde sa cena ušla každému z prítomných detí. Tombola bola pripravená aj pre dospelých, kde výťažok za predaj tombolových lístkov, bol venovaný na charitu.

Za výborne pripravené podujatie patrí poďakovanie organizátorom – Obecnému a Farskému úradu v Pate a samozrejme aj sponzorom.