back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Aj regenerácia vnútrobloku na Ulici D. Štúra II sa už začala

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď /  Pár dní po zahájení prác na Garbiarskej ulici sa začalo pracovať aj na ulici D. Štúra II. V obidvoch prípadoch mesto realizuje regenerácie svojich zastaralých sídlisk a to z externých zdrojov. Obyvatelia aj návštevníci musia strpieť stavebný ruch, do konca roka však utíchne.

Dlhoočakávané práce na sídlisku D. Štúra II sa začali. Aj keď radnica plánovala ich spustenie podstatne skôr, k čomu na jar tohto roka aj vykonala prípravné terénne práce, tak kvôli neočakávaným komplikáciám pri verejnom obstarávaní sa práce rozbehli až teraz.

Plochy vnútrobloku sa stali staveniskom. Etapovo plánované práce budú spočívať v obnove chodníkov, verejného osvetlenia, v prestavbe zelene, v osadení mobiliáru a prvkov urbánneho dizajnu, čím sa sídlisko stane zaujímavejším. Cieľom je, aby verejná plocha prevádzkovo, esteticky a funkčne spĺňala nároky na moderný exteriér a aby sa na sídlisku znížila prašnosť a hlučnosť. Obyvatelia aj návštevníci sa môžu tešiť aj na nové detské a workoutové ihrisko.  

Dva súbežne realizované projekty regenerácie sídlisk v Seredi sú v hodnote približne 1,4 milióna eur, ktoré Sereď získala z Európskej únie. Mestská pokladňa prispeje päťpercentným podielom.

Mesto Sereď týmto prosí užívateľov verejných priestorov v rekonštrukcii o rešpektovanie pokynov, ktoré sú na staveniskách a obyvateľov okolitých bytových domov prosí mesto o trpezlivosť a pochopenie. Predpokladané ukončenie prác na obidvoch sídliskách je do konca roka 2023.

 

- Článok pokračuje pod reklamou -

foto: Oddelenie realizácie projektov, rozvoja mesta a verejného obstarávania, práce na ulici D. Štúra II., regenerácia vnútrobloku

 

zdroj: Mesto Sereď
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_imgspot_img

Ďalšie články