ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Nebezpečný zjazd z R1: využívajte radšej nasledujúci, smerom na Šintavu a Šoporňu – AKTUALIZOVANÉ

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď /  V súvislosti s uzatvoreným mostom ponad železnicu pre automobilovú dopravu sú stále aktuálnou témou a najmä výrazným problémom kolóny a nebezpečné situácie na R1. Tie vznikajú pri odbočovaní z rýchlostnej cesty na Dolnú Stredu a Galantu.

Mesto Sereď týmto upozorňuje občanov využívajúcich zjazd z R1 na cestu I/35 Dolná Streda, že ak sa na predmetnom zjazde tvoria kolóny, aby využívali obchádzkovú trasu do Serede cez nasledujúci zjazd z R1, ktorým je zjazd Šoporňa / Šintava.

Mesto Sereď eviduje mnohé podnety smerujúce k vyššej bezpečnosti, ktoré z hľadiska ich povahy však nemôže riešiť v rámci svojich kompetencií. Tieto podnety evidujeme a urgujeme smerom na štátnu políciu,“ vysvetlil Michal Klinka z mestského úradu Sereď.

Okresný dopravný inšpektorát informoval, že aj na základe podnetov mesta Sereď v exponovanom čase vykonáva kontrolu dopravno-bezpečnostných opatrení a tiež v prípadoch potreby zabezpečuje ručné riadenie cestnej premávky so zreteľom na včasné obnovenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky nielen na priľahlom úseku ceste R1 a ale i na ceste I/35.

 

zdroj: Mesto Sereď

 

- Článok pokračuje pod reklamou -

***

AKTUALIZOVANÉ, 6.9.2023, 11:05

Po diskusii na sociálnej sieti Seredských noviniek dopĺňajú Seredské novinky informáciu:

Toto upozornenie mesto Sereď nevydáva preto, aby sa ospravedlňovalo, alebo chcelo poúčať. Vydalo ho preto, že situácia je naozaj nebezpečná a chceme akokoľvek predísť všetkému zlému. To, ktorú cestu si motoristi vyberú, je na ich zvážení.

Mesto dennodenne vníma podnety svojich obyvateľov a situáciu pozná veľmi dobre z vlastnej praxe. Treba však chápať, že mesto Sereď je dotknutou stranou, nie pôvodcom ani zodpovednou stranou za tento stav. Reálne a pravidelne urgujeme štátne inštitúcie, ktoré by vedeli situáciu zlepšiť, to je však jediné, čo je v kompetenciách mesta Sereď.

Ide skutočne o to, aby sme spoločným úsilím dokázali zabrániť nedajbože tragickej udalosti. Inak sa to nedá, len upozorňovaním a opatrnosťou.

To, že obchádzková trasa vedie cez možno 4x dlhšiu trasu cez zjazd Šintava / Šoporňa nevymyslelo mesto Sereď. Projekt zriadenia obchádzkových trás priniesla Slovenská správa ciest a odobrili ho príslušné orgány. Nespokojnosť s tak dlhou obchádzkovou trasou je pochopiteľná. Nevieme s tým však urobiť nič.

Čo mesto robí? Zo svojej pozície pravidelne upozorňuje príslušné orgány a žiada o vyššiu bezpečnosť. Žiada o ňu tak, ako to robíte aj vy, občania, obyvatelia, užívatelia R1 a osoby dotknuté uzatvorením mosta.

Mesto sa snaží o dočasné premostenie, je to INICIATÍVA A VEĽKÁ ENERGIA VEDENIA MESTA pre uľahčenie vašej situácie a najmä nad rámec kompetencií mesta.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Doplnila Zuzana Slahučková, referent komunikácie mesta Sereď

 

- Inzercia -spot_img

Ďalšie články