back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Vo veci falošného profilu reštaurácie U Kmotra Šoporňa sú snahy o krádež údajov k platobným kartám

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Iba pred 2 dňami sme uverejnili informáciu o nezákonnom skopírovaní údajov z Facebookovej stránky reštaurácie U Kmotra Šoporňa a výstrahu pre užívateľov sociálnych sietí, aby falošný profil ignorovali.

V čase uverejnenia článku sme ešte nemali istotu, aký cieľ svojím konaním sleduje páchateľ. Že ide o aktivity nezákonné, sme však predpokladali.

Logický predpoklad sa naplnil dnes a teraz môžeme konštatovať, že osobe zodpovednej za vytvorenie falošného profilu išlo o navodenie dojmu legálnej súťaže reálnej reštaurácie, no na už spomenutom falošnom profile s následnými pokusmi o vylákanie údajov ku platobným bankovým kartám.

Výstraha!! Neklikajte na odkaz, ktorý vám môže prísť z tohto profilu a už vôbec nezadávajte žiadne údaje ku svojim platobným kartám ani na základe výzvy, ktorá vám môže prísť cez správu!

Dnes mal poškodený spolumajiteľ reštaurácie U Kmotra Šoporňa podať trestné oznámenie vo veci podozrenia zo spáchania viacerých trestných činov.

Snažte sa aj túto správu rozšíriť v záujme varovania maximálneho počtu potenciálnych poškodených, ktorí by sa mohli nechať nachytať na ponúkanú, no nereálnu výhru.

- Článok pokračuje pod reklamou -

V mene poškodenej reštaurácie ďakujeme.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články