back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Primátor Ondrej Kurbel sa stretol s predsedom NR SR Borisom Kollárom. Hovorili aj o problematike uzatvoreného mosta

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď /  Na dnešnom programe predsedu Národnej rady SR Kollára bola aj návšteva Serede. Tu ho privítal primátor mesta Ondrej Kurbel. Počas krátkeho pracovného stretnutia mu predstavil najaktuálnejšie problémy mesta. K nim jednoznačne patrí aj nedávno uzatvorený most ponad železnicu, či neutešený stav železničnej stanice v našom meste.

V súvislosti mostom, ktorý spravuje Slovenská správa ciest, spadajúca pod Ministerstvo dopravy SR, vysvetlil primátor všetky podstatné súvislosti. Dopytoval sa na možnosti rýchlejšieho zavedenia niektorých opatrení, ktoré by znížili negatívne dopady uzatvoreného mosta na obyvateľstvo. Pýtal sa napríklad na možnosť vyhovieť žiadosti mesta Sereď o udelenie výnimky zo spoplatnenia 2,5 kilometrového úseku diaľnice, ktorá tvorí obchádzkovú trasu a reálne ju využívajú obyvatelia kvôli bežnému premiesťovaniu sa z jednej časti mesta do druhej. Sú preto odkázaní na zakúpenie diaľničnej známky len kvôli uzávere mosta. Žiadosti o udelenie výnimky boli doteraz zo strany ministerstva zamietnuté.

Primátor tiež požiadal predsedu národnej rady o zabezpečenie koordinácie oslovených zložiek štátu pri zabezpečení vybudovania dočasného premostenia. Zapožičanie ťažkej mostnej súpravy už prisľúbila Správa štátnych hmotných rezerv a o súčinnosť pri výstavbe boli požiadané Ministerstvo vnútra SR a Ministerstvo obrany SR.

Predseda parlamentu sa na pôde mestského úradu osobne zaangažoval a prisľúbil primátorovi rýchlejšie riešenie tejto problematiky. Mesto bude postupovať na základe dnešného stretnutia a nových informácií.

zdroj: Mesto Sereď
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

  1. Myslím, že len prisľúbil. Na stretnutiach v rámci Slovenska politici toho nasľubujú. Ale možno o 9 mesiacov sa Sereď rozrastie o nového obyvateľa. To je reálnejšie.

  2. Kollarov pajac Dolezal bol doteraz ministrom dopravy. Casu na opravu mosta mali dost. Ani len nezacali pokym tam boli.

  3. Je to neschopná banda ktorá svoju neschopnosť budú obhajovať Že rokujú síce nevedia o čom ale rokuju

  4. Inseminátor postaví most tak rýchlo ako postavil tých 25 000 bytov ! Ktovie či sa riešil aj prístup k Milexu. Šak sociálne pracovníčky teraz asi nemajú klientov

  5. A coze tak zrazu ze aj Sered je zaujímavá. Ešte že idú voľby. Sľuby,prehrievanie si polievočky,ohurovanie občanov…bla ,bla,bla…a po voľbách po nás ani pes nestekne!