back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Trnavčania si môžu vydýchnuť. Policajti zadržali nočného fantóma

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Výbornú prácu odviedli trnavskí okresní operatívci, ktorí expresne rýchlo objasnili sériu krádeží a zadržali muža, ktorý sa mal na prelome mája a júna po nociach vkrádať na cudzie pozemky, v meste Trnava.

KRADOL NÁRADIE, BICYKEL AJ JAHODY

Polícia prijala oznámenia od viacerých majiteľov rodinných domov, najmä z okolia Kamenného mlyna.
Neznáma osoba im mala po nociach preskakovať ploty, pohybovať sa po dvoroch a v 3 prípadoch sa mala dostať aj do interiéru. Podozrivý muž mal za 10 dní ukradnúť rybárske udice, bicykel, e-kolobežku, pracovné náradie ale aj hotovosť či osobné doklady, v hodnote celkovo viac ako 2000 eur. Pri poslednom skutku kamery odhalili, že muž pravdepodobne vyhladol a v jednej zo záhrad si pochutnal na cudzích jahodách.

ÚSPEŠNE UKONČILI AKCIU „JAHODÁR“

Trnavskí policajti na všetkých prípadoch intenzívne pracovali, analyzovali množstvo kamerových záznamov a vyhodnocovali všetky zaistené dôkazy. „Mravenčia“ práca sa operatívcom nakoniec vyplatila a muža podozrivého zo spáchania skutkov sa im podarilo stotožniť a zadržať. Okrem iných dôkazov ho usvedčila aj blatová stopa topánky z miesta činu. Polícii sa podarilo zaistiť ukradnutý bicykel s výbavou, ktorý policajti vrátia pôvodnému majiteľovi.

POLICAJTI ŽIADAJÚ VÄZBU

- Článok pokračuje pod reklamou -

Vyšetrovateľ obvinil 39 ročného muža zo zločinu krádeže a z prečinu porušovania domovej slobody. Zároveň podal návrh na jeho väzobné stíhanie. Aj vzhľadom k tomu, že už bol v minulosti za majetkovú trestnú činnosť právoplatne odsúdený, mu môže v zmysle zákona hroziť trest odňatia slobody až na 10 rokov. Do rozhodnutia súdu o väzbe, zostáva Trnavčan v policajnej cele.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články