back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Čo Rusi nedobyjú, zostane zbombardované, zatopené a možno aj zamorené na desaťročia

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Úplná skaza a deštrukcia hodnôt civilizovaného sveta  21. storočia.

Neskutočné barbarstvo, sebectvo, hyenizmus a ignorovanie práva na život. To je Putin a jeho choré chúťky ovládať svet.

Pozerať sa od plechovky piva z pohodlia obývačky na ľudí utekajúcich z bombardovaného územia Ukrajiny, si vyžaduje ešte menej energie a emócií, ako hrať počítačovú hru s možnosťou reštartu, či jej vypnutia.

Sledovať v správach ľudí zúfalo opúšťajúcich zatopené dediny a mestá, v ktorých vyrastali a strávili svoj život, vidiac ako títo zúfalí ľudia opúšťajú úmyselne vodou zo zničenej priehrady zatopené vlastné domy a následne v diskusii obhajovať zločinecký režim ktorý vojnu v cudzom štáte rozpútal, si vyžaduje značnú dávku cynizmu a egoizmu.

A nerobiť nič, nahovárať si že nás sa to netýka a dúfať, že Putinovi stačí Ukrajina a jeho mužíci do zbrane stiahnutí z oblastí vzdialenosťou a kultúrne hodne odrezaných od civilizácie, si vyžaduje úplne vypatlaný mozog a úplnú stratu historickej pamäte.

Ten, kto aj dnes má problém v hlave si upratať kto je agresor a kto obeť, je stratený a z môjho pohľadu ho nemá zmysel riešiť…

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

 1. Generál Macko: Rusku to hrá do karát
  Ak Rusi odmietajú zodpovednosť za odpálenie priehrady vo vojnovom konflikte, je to preto, lebo je to zakázané ženevskými konvenciami. Upozornil na to generál vo výslužbe Pavel Macko.

  „Z tohto pohľadu je Rusko tak či tak za to zodpovedné. Otázkou je, či za tým bola sabotáž. Lebo je málo pravdepodobné, že by sa na dvoch úsekoch naraz prevalil priehradný múr a došlo k úniku vody,“ uviedol pre Markízu.

  Odpálenie priehrady nahráva z vojenského hľadiska na karát Rusom. Ale do určitej miery je to podľa jeho slov nevýhodné aj pre obidve strany.

  „Je to ekologická a humanitárna katastrofa. Ale z vojenského hľadiska to hrá do karát jednoznačne Rusom. Zamestnáva to ukrajinské orgány, lebo voda sa vylieva aj na tú časť, ktorú už mala pod kontrolou Ukrajina,“ konštatoval.

  „Po druhé: obmedzuje to priestor, ktorý nebudú môcť využiť Ukrajinci na vedenie operácií. Treba povedať, že mali silné delostrelecké a raketové postavenia na druhom brehu rieky v oslobodenej časti Chersonu. Mali už aj predmostie na opačnom brehu rieky a týmto je celý operačný smer – v smere od Záporožia obmedzený. Rusi sa pripravujú na ukrajinskú protiofenzívu a toto samozrejme odďaľuje možnosť útočenia Ukrajincov v tejto oblasti na dlhé týždne,“ pokračoval Macko.

  Taktiež podotkol, že Rusi si týmto krokom skrátili obranné línie, na ktoré sa môžu koncentrovať. „Majú tak čiastočne z tejto strany chránený prístup ku Krymu,“ uzavrel generál vo výslužbe.

  Zdroj: https://www.aktuality.sk/clanok/gPYJ2RG/vojenski-experti-rusi-sa-odpalenim-kachovskej-priehrady-uponahlali-a-spanikarili/

 2. naozaj si myslite, ze Rusi su taki blbi, ze si odstavia hlavny privod vody na Krym? – to je predsa smiesne -))) i ked vojna je hnusna vec.
  Konecne uz pochopte, ze pocas vojny sa deju kadejake zakernosti na ktore najviac doplaca nevinny obcan, prosty lud.
  Kto moze za vznik vojenskeho konfliktu?
  No predsa politici.
  Kto voli politikov?
  …odpovedzte si sami.
  Tato vojna ako kazda sa musi co najskor ukoncit!

 3. no a ešte ako „bonus“ rusi Cherson pri evakuácií ostrelovali….to už je ďaleko za hranicou teroristického ISIS…a mnohí „naši“ tomu fandia…

 4. Samotní američania nevylučujú že poškodenie priehrady spravili Ukrajinci.

  Už sme tu mali tieto klamstvá že Ukrajina nemá nič s dronom ktorý explodoval v Moskve. A za pár týždňov sa museli pod ťarchou dôkazou priznať.
  Tak ako keď zatľkali že oni nepoužili špeciálnu jednotku na obsadenie Záporožskej elektrárne. Samozrejme potom sa priznali.
  Tak ako keď vyplávajú dnes informácie že ukrajinskí potápači mali záujem vyhodiť plynovod nord stream.

  Veriť Ukrajincovi sa rovná veriť Rusovi.
  Jedna krvná skupina.

 5. Prave vychadzaju informacie ze Nord Stream vyhodilo do vzduchu ukrajinske komando spadajuce pod generala Zaluzneho. Bez vedomia Zelenskeho…no ak je toto pravda, tak to je sila.