„Černobyl bol zle navrhnutý, zle postavený aj zle prevádzkovaný“ – odtajnené spisy KGB hovoria jasne!

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Až po rozpade bývalého Sovietskeho zväzu (ZSSR – CCCP) boli odtatnené niektoré archívne materiály KGB. Určite nie všetky, no už z toho nateraz verejného je zrejmé, že KGB vedela dávno pred haváriou Černobylu, že reaktor ze zle naprojektovaný a tým aj vyrobený. Následne ani nemôže byť bezpečne prevádzkovaný.

Mimoriadne dobre spracovaný dokument hovorí práve o týchto faktoch. Ide o nové svedectvá a výpovede aj dôstojníkov  KGB, ktoré objasňujú dôvody havárie.

Práve odtajňovanie a zverejňovanie takýchto faktov je nevyhnutné k pochopeniu zvrátenosti totalitného režimu bývalého Sovietskeho zväzu, rozmýšľania a konania komunistov.

V kontexte so súčasnou dobou by bolo dobre čo najrýchlejšie sa poučiť z minulosti hlavne preto, aby sa obdobná situácia už neopakovala.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. nič ruské resp. sovietske nemôže byť zlé!!! a ak áno, tak to pokazili američania

  2. vsetko zle. Preto sa 3.blok cernobylu odstavoval koncom roku 2000 a preto RBMK-1000 je este stale v prevadzke v pocte cca 22ks…

  3. pre pre autora, zrejme ano, kedze to fungovalo 😀 by ma zaujimalo, ci ste si vobec pozreli tie dokumenty…

  4. V Japonsku nemali komunistov a stalo sa. Podstata článku je osierat komunistov, zbytočné skapali.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články