40 rokov stará mapa hradov a zámkov v ČSSR, 50-ročný cestovný poriadok a ďalšie drobnosti

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšia návšteva bazáru a v múzeu končí viac ako 40 rokov stará mapa hradov a zámkov v bývalej Československej socialistickej republike, cestovný poriadok MHD v Trnave z roku 1975 síce v praxi nepoužiteľné, ale inak vyhotovením zaujímavé logaritmické pravítko, časopis MÓDA so strihom šiat moderných pred pol storočím, brožúrka s Uznesením ÚV KSČ k rozvoju a skvalitňovaniu členskej základne strany po XVII. zjazde KSČ a pohár s originálnym viečkom od marhuľového džemu.

Zaujímavé sú v cestovnom poriadku dobové reklamy a vložený plánok s linkami MHD v Trnave.

Niekedy je naozaj dobre staré veci nezahadzovať a poskytnúť ich tam, kde majú šancu budúcim generáciám ukázať, ako sme v minulosti žili a akým spôsobom sme sa dozvedali o dôležitých veciach v čase, kedy nebol internet a mobilné telefóny.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články