back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Originály novín z doby, kedy sa rozhodovalo o našej budúcnosti

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Presne z revolučných a krátko porevolučných čias vzácne originály novín Múzeu totality venoval  Doc. Ing. Ladislav Štibrányi, CSc. z STU v Bratislave.

Noviny odkladal 33 rokov doma a po dnes už skutočne pamätnom originálnom plagáte porevolučných kandidátov do NR za VPN, je toto ďalší hodnotný dar múzeu a nasledujúcim generáciám.

Docent Štibrányi po cely život učí mladých ľudí a pozná tak hodnotu informácií získavaných z hodnoverných zdrojov. Sme radi a srdečne pánovi docentovi ďakujeme.

 

– – –

- Článok pokračuje pod reklamou -

Exponáty Múzea totality sú postupne  dokumentované fotograficky a spolu s popiskami publikované na online platforme, ktorú môžete navštíviť tu:

https://www.muzeumtotality.online/

Ďalšie informácie o totalitnej dobe a socialistickom Československu nájdete tu:

https://socializmus.sk/

Ak máte staré predmety z čias socializmu a máte záujem umiestniť ich v múzeu pre ich zachovanie pre ďalšie generácie, uvítame to a bez váhania sa ozvite e-mailom, alebo telefonicky na číslo: 0907 277 777.

Zachovajme kus histórie aj pre tých, ktorí tu budú pre nás. A ukážme im, aký bol reálny život v totalitnej dobe, kedy si jedna strana prisvojila moc a vládu nad ľuďmi aj za cenu ich streľby na hraniciach, ak sa systém rozhodli opustiť.

Ukazujme a o dobe minulej hovorme našim deťom pravdu, aby im dobré veci slúžili ako príklad a zo zlých sa poučili a chyby minulosti neopakovali.

Nezabúdajme, sloboda stojí za to a za jej získanie veľa ľudí trpelo a mnohí dokonca položili život.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_imgspot_img

Ďalšie články