back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Starý Sovietsky STEREOMAT s rozprávkami a sklenené negatívy

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

A dve balenia starých socialistických chemických prostriedkov pre domácnosť. To je sobotňajší prírastok do Múzea totality.

Väčšina ľudí ani len netuší, čo sa doma ešte dá nájsť. Väčšinou na povale, niekde v pivnici, alebo zastrčené vzadu na regáli v špajzi. Dlhé desaťročia nedostupné, zaprášené a dávno zabudnuté veci, ktoré reálne pre bežného človeka nemajú žiadnu hodnotu. No ich zachovanie pre naše deti, ich deti a vlastne všeobecne pre ďalšie generácie je nevyhnutné.

STEREOMAT vyrobený v GDR (Nemecká demokratická republika) pre Sovietsky trh je zachovalý a jeho súčasťou je desať obrázkových kartičiek s rozprávkami.

Čo si myslíte, zaujmú tieto klasické rozprávky a štyri desaťročia starý spôsob ich pozerania súčasné deti?

Od dnešného dňa je teda vitrína venovaná histórii fotografie a fototechnike znovu obohatená o niekoľko zaujímavých exponátov z čias socializmu.

- Článok pokračuje pod reklamou -

– – –

Exponáty Múzea totality sú postupne  dokumentované fotograficky a spolu s popiskami publikované na online platforme, ktorú môžete navštíviť tu:

https://www.muzeumtotality.online/

Ďalšie informácie o totalitnej dobe a socialistickom Československu nájdete tu:

https://socializmus.sk/

Ak máte staré predmety z čias socializmu a máte záujem umiestniť ich v múzeu pre ich zachovanie pre ďalšie generácie, uvítame to a bez váhania sa ozvite e-mailom, alebo telefonicky na číslo: 0907 277 777.

Zachovajme kus histórie aj pre tých, ktorí tu budú pre nás. A ukážme im, aký bol reálny život v totalitnej dobe, kedy si jedna strana prisvojila moc a vládu nad ľuďmi aj za cenu ich streľby na hraniciach, ak sa systém rozhodli opustiť.

Nezabúdajme, sloboda stojí za to a za jej získanie veľa ľudí trpelo a mnohí dokonca položili život.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie

- Inzercia -spot_img

Aktuality