ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Toto sa nachádzalo v ohrievacom telese z vody dodávanej z verejného vodovodu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Sereď /  Ďalším obyvateľom mesta sťažujúcim sa na špinavú vodu dodávanú z verejného vodovodu je Jaroslav Hrušovský ml. Práve pán Hrušovský mal problémy s kúrením a pri výmene kotla prišiel na to, čo likviduje rozvody vody v rodinných domoch, ako aj vykurovacie telesá.

„Toto som našiel pri výmene kotla, no dôležitejšie je, že to aj pijeme, nakoľko inú ako mestskú vodu nepoužívam“ povedal pán Hrušovský.

Napriek tomu, že kvalitu, resp. nekvalitu pitnej vody kritizujú obyvatelia mesta aj na stránkach našich novín už niekoľko rokov, situácia sa výrazným spôsobom nezlepšila. Obyvatelia z verejného vodovodu od dodávateľa veľmi často dostávajú vodu kalnú, hrdzavú a tým nevhodnú na konzumáciu. Skutočne tým trpí nielen ľudský organizmus, ale aj technika.

Pán Jaroslav Hrušovský ďalej povedal: „Mal som aj filter a takto som dopadol. Nevidím dôvod montovať ich na svoje náklady viacej“.

Jednoznačne treba povedať, že k výraznej náprave počas posledných 10 rokov nedošlo, o čom svedčia sťažnosti ľudí hlavne na sociálnych sieťach.

Dokedy budú odberatelia vody z verejného vodovodu platiť za dodávku špinavej a nepoužiteľnej vody a dokonca aj za jej odkanalizovanie?

- Článok pokračuje pod reklamou -

 

 

- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

 1. Kedysi sa tomuto záhadnému úkazu hovorilo „vodný kameň“ a zabil každú tatramatku pod desiatich rokoch. Možno by pomohlo, keby vodovodom posielali balenú kojeneckú vodu.

 2. Odberáme a platíme si mestskú vodu na rodinnom dome. Každé 3 týždne mením časticový filter na vstupe za hodinami, pretože je hnedý, ako keby som tadiaľ filtroval kávu. No hnus. To čistejšia voda tečie zo studne.

 3. aj my mame v studni cistejsiu vodu plnu dusicnanou ktorymi po odpareni plnime leskle mosadzne nabojnice a

 4. Pre info.., aby sa tomu zamedzilo sa v priemysle pri výrobe teplej vody, či pary do vody pridáva čpavok s hydrazínom, aby sa minimalizoval účinok kyslíka na potrubie a na zmäkčenie fosfáty, aby sa zamedzilo tvorbe vodného kameňa.
  Lenže to už je tým pádom technická nepitná voda.
  Tak sa nečudujte, že vám pri ohreve vody bez chemickej úpravy vznikne niečo takéto. Ohrievať pitnú vodu nie je bez následkov.

 5. Instalater 29. novembra 2021, 19:47 – Co je choreee uz uplnee na tom, ze vlastnik technickeho zariadenia nie je spokojny s tym, ked zo svojho bojlera vyberie za furik bordelu, ktory mu tam bol naplaveny dodavatelom „PITNEJ VODY“?

  Nie je problem len v tom, ze tieto anomalie sa casom jednoducho stali akymsi standardom? Ze sme dopustili, aby sa toto stalo standardom?

  To vyzne si ludia neuvedomuju, ze toto vsetko postupne pijeme, piju nase deti a my sa cudujeme ako opica mladym, ze ludia tu desatrocia zdochynaju na rakovinu ako na beziacom pase?

 6. Ked je podozrenie na nekvalitnu pitnu vodu treba to dat na nezavyslu analyzu vzoriek z viacerych casti mesta aby bola reprezentativna vzorka pokryvajuca cele mesto. Podla vysledkov bude zrejme co je mimo zakonom definovane standardne zlozenie. Jeden z faktorov je aj obsah tuhych castic. Ak vysledky ukazu odchylku dodavatel to bude musiet riesit. Ak nie vzdy sa to da nahlasit na zivotne prostretie alebo hygienu oficialne a donutit ich k tomu. Samozrejme ak je tam korupcia tak to nic neprinesie.

 7. Franco 29. novembra 2021, 22:26 – pisete: „treba to dat“ a „vzdy sa to da“.

  Kto by toto mal urobit?

  Plne suhlasim s: „ak je tam korupcia tak to nic neprinesie.“

 8. Asi preto v kazdej reklame opravar pracky hovori, ze pri prani pouzivajte Calgon, aby sa vodny kamen neusadzal a neznicil pracku,lebo ohrievaná voda produkuje vodný kameň, aj v rychlovarnej kanvici to vidiet. Ujo mal tiez robiť pravidelne údržbu a nemusel sa cudovat co vidi po 18 rokoch zanedbanej údržby. Chudak kotol.

 9. ty vodny kamen,

  Ak má vaša voda z kohútika hnedú, oranžovú, žltú či červenú farbu, tak je to kvôli tomu, že sa do nej dostala hrdza. Voda reaguje so železom a kyslíkom, čím vzniká oxid železitý a železnatý. Tie sa dostanú do vody a zafarbujú ju do rôznych odtieňov v závislosti od ich celkového množstva.

  Zafarbená voda v dôsledku oxidov železa alebo mangánu nie je zdraviu škodlivá, no vo zvýšených množstvách môže zle chutiť, spôsobovať usadeniny v potrubí alebo škvrny na bielizni pri praní. Práve toto sú dôvody, pre ktoré by sa hnedá voda mala odstrániť čo najskôr.

  Podľa legislatívnych vyhlášok je maximálna hodnota železa v pitnej vode 20 mg/l. Prekročenie hranice do 50 mg/l je prípustné len v tom prípade, ak železo vo vode pochádza z geologického podložia a nemení chuť, farbu, zápach či teplotu vody.