Pokúsim sa byť stručný, aby dostal šancu text pochopiť volič každej strany.
Premiér SR robil medzinárodnú hanbu krajine s odôvodnením, že Slovnaft potrebuje ropu z Ruskej federácie, aby u nás mohli byť lacné palivá.
Nielen normálni novinári, ale hlavne odborníci tvrdili, že v konečnom dôsledku nejde o dobrú cenu pre občanov, ale o pomoc režimu RF a vyšší zisk pre Slovnaft.
Opätovne prinášame aktuálne foto (dnes) z dvoch čerpacích staníc na Slovensku.
Je čas na pravdu…







Išlo predovšetkým o pomoc pre MOL Group. Osobne sa domnievam, že toto rozhodnutie mohlo mať aj politické pozadie, hoci na takéto tvrdenie nemám žiadne dôkazy. Slovnaft nakupuje ruskú ropu za zvýhodnených podmienok a následne predáva svoje produkty za trhové ceny, vďaka čomu dosahuje vyššie ziskové marže. Nepoznám presné znenie príslušnej legislatívy, avšak v prípade, že by začal predávať benzín a naftu za výrazne nižšie ceny než konkurencia, napríklad o 20 %, mohol by sa dostať do rozporu s pravidlami hospodárskej súťaže. Vzhľadom na svoje postavenie na trhu by totiž takéto konanie mohlo byť posudzované ako možné zneužitie dominantného postavenia pri cenovej politike vo veľkoobchode alebo maloobchode s pohonnými hmotami.
Zároveň nepovažujem za korektné porovnávať ceny na čerpacích staniciach Orlen Express, ktoré fungujú bez predajne a bez obsluhy, s cenami na štandardných čerpacích staniciach poskytujúcich širší rozsah služieb. Takéto porovnanie nezohľadňuje rozdielne prevádzkové náklady a obchodný model oboch typov prevádzok.
Ja som za, treba pomoct RF, aby uz konecne vyhladila tu nacisticku bandu na cele s tym zkurvenym fetakom Zelenskym. Inak aj na SVK mame pekne zfasizovanych magorov. Prezliekaju sa za politikov, aktivistov a regionalych „novinarov“. Zeby hlboka orba 2.0?
tebe musi pekne jebat moj 🤣 daj si alobal na hlavu a chod spat .
Samoobsluzny Orlen (expres) je lacnejsi ako Orlen s obsluhou a ten je vo vacsine pripadov drahsi ako Slovnaft s obsluhou. Myslim ze Vase porovnanie samoobsluznej cerpacky s cerpackou Slovnaftu s obsluhou je neobjektivne!