ZŠ Juraja Fándlyho | Naši malí atléti sa zúčastnili celoslovenského finále súťaže Detská P-T-S, ktoré sa konalo na štadióne Dukla v Banskej Bystrici pod záštitou SAZ.
Na podujatí súťažilo 21 atletických klubov z celého Slovenska, ktoré sa umiestnili na prvých troch miestach v krajských kolách.
Ako víťazi krajského kola sme si vybojovali účasť medzi najlepšími tímami na Slovensku a v silnej konkurencii sme obsadili výborné 8. miesto najlepšie zo zástupcov za Trnavský kraj.
Počas celého dňa panovalo veľmi teplé počasie, no napriek náročným podmienkam sa naši športovci nevzdávali, bojovali zo všetkých síl a podali výborné výkony. Nie všetky disciplíny nám vyšli presne podľa predstáv, ale aj to patrí k športu.
Mali sme tú česť stretnúť sa aj s olympijským víťazom v chôdzi na 50 km Matejom Tóthom aj našou vynikajúcou slovenskou atlétkou v behu na 400 m a 400 m cez prekážky Emmou Zapletalovou, ktorá patrí k svetovej atletickej špičke.
Veľké poďakovanie patrí pánovi Kubánkovi, ktorý nám pomohol pri zabezpečení prevozu detí na podujatie a bol s nami po celý čas. Za naším družstvom skončili atletické kluby z Prešova, Senice, Komárna, Bojničiek, Nových Zámkov, Komárna či Bardejova,… čo je dôkazom, že naši reprezentanti dosiahli krásny úspech.
Sme na vás veľmi hrdí ! Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy aj mesta, za bojovnosť, odhodlanie, skvelý športový výkon a prajeme vám veľa ďalších športových úspechov!
Školu reprezentovali:
Hanka Kubánková, Oliver Gejdoš, Gabriel Šimon, Leo Baláž, Sebastián Greguška, Samuel Pollák





























