Až 3,6 metra vysoké knižničné regály v dĺžke 5 metrov. Teda 18 metrov Štvorcových plných kníh, novín a časopisov viažúcich sa k téme totalitných režimov v štátoch bývalého Sovietskeho impéria. Povedané ešte inak – 55 metrov políc plných materiálov na štúdium doby, ktorá vážne ovplyvnila životy miliónov ľudí niekoľkých generácií v Československu.
Stále ťažšie je získavanie nových (starých) titulov, keďže ponuka toho, čo ešte nemáme a výber nových sa výrazne znižuje. Niektoré z titulov boli vydané hneď po novembrových udalostiach roku 1989 a v extrémne malom náklade. Pre verejnosť neboli až tak zaujímavé a preto ich ľudia veľa nezachovali. V antikvariátoch sa objavujú mimoriadne zriedka. No nevzdávame to a neustále hľadáme a dávame dokopy všetko, čo je ešte možné za rozumných podmienok pre budúcnosť zachovať.
Ďakujeme za pomoc všetkým ľuďom, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o budovanie ako samotnej knižnice, tak zbierkových predmetov a Múzea totality ako takého.