Nočné sneženie a následný dážď so silným mrazom spôsobili poľadovicu nielen na cestách ale aj chodníkoch. Presne podľa očakávania meteorológov. Tentokrát sa teda v predpovediach nemýlili.
Oproti minulosti dnes napadlo v podstate minimum snehu, no napriek tomu stále sofistikovanejším technológiám v autách havárií je hodne.
Čím to je?
Ako ste spokojní s údržbou ciest a chodníkov v meste Sereď a to nielen v jeho centre, ale aj na ostatných uliciach?
Čo hovoríte na údržbu rýchlostnej komunikácii R1 hlavne v úseku slúžiacom ako obchádzka pre obyvateľov časti mesta za železnicou?
Svoje skúsenosti z dnešného rána a predpoludnia máte možnosť napísať do diskusie.
Vaše reakcie môžu poslúžiť kompetentným a zodpovedným osobám, ako aj samotným cestárom do budúcnosti.






Pan primator, dajte demisiu, ani jedna bocna cesta neodhrnuta, neposypana. Toto je hanba.
Ked netreba solili, keď treba nesolia.
áno treba , lebo náplnou práce primátora je odhŕňať cesty… A keď sa majú dvihnúť dane na údržbu tak to nie , ale všetko nech funguje .. a nefunguje v štáte nič, tak kto má podať demisiu? štát má deficit, ale mesto nech funguje.. logika super
No máte už klzisko hotové po celej Seredi nie len na námestí 🤣🤣🤣🤣🤣
Katastrofa…na hlavnej ceste …Kaufland až Lidl… brečka na ceste…neodhrnute….o bočných cestách sa radšej ani nebudem vyjadrovať…bola som peši popozerať…nestretla som za 2 hodiny ani jeden zhŕňač…nezabudnite na jar v Seredskych novinkách napísať koľko to stálo…. aké boli náklady na odhrnanie snehu….zrejme sa sneh odhrnal len na ceste pri určitých domoch
Hlavne, že šéf mestského cirkusu prezentujú čo oni robia pre ľudí!! Véd je to smiešne!! Svetielka v parku, zaplať si vstupné. Klzisko ktoré zaplatia fyrmy. Žiadny nápad primátora, keďze v okolitých dedinách ich už dávno majú. Aj bez fyriem. Niečo vybaviť za cudzie peniaze, nieje žiadne umenie. Vôbec žiadny cestári neohrnaju sneh, neposypaju. Na nete si prečítate že je kalamita a aby ľudia boli doma. TAK POTOM ČO AKOŽE PRIMÁTOR ROBÍ PRE OBČANOV MESTA??
Dnes si cestari moc nacas nedali, rano o pol deviatej dialnica smer z nitry do tt uplna mlacka a cela sered taka ista… Este lepsie boli bocne ulicky kde sa vsetko smykalo:)
Rano som viezol človeka na polikliniku. Nikde nič neposolene nikde nič neodhrnuté prechadzal som aj okolo cestarov na dvore som videl asi 5 kusov zaparkovanej techniky- odhrnačov(presny počet neviem len som prechadzal) otazka znie čo tam robili? Stroje zhasnute… nemaju ludi či palivo? Som ochotný ráno prist natankovat plnú za svoje a jazdit od skoreho rána na tom pluhu. Takže ako to vyriešit v čom je problem? Ludia? Manažment? Kto? Odvolat? Kde sa stažovat aby sa to pohlo? Poradte pridem a ak je ešte niekto ochotny stretnime sa spolu.
Len dodam čas okolo ktorej som prechadzal 6:30
Parkovisko pri Lidli je mestské, alebo ako je to riešené? Lebo bolo odhrnute ešte doobeda a chodníky v okolí námestia nie su niektoré ešte teraz upravené. Parkovne zaplatené pri Lidli ide mestu?
jebat na secko
na nach napada aj dva metre
konecne zima jak v ruskulen keby bolo minus 29
To ste ešte neboli v Dolnej Strede.
A tu tí istý . Keď ukážete ako to urobiť a zvládnuť a nebudú tu hejty na vzniknutú situáciu , budem nesmierne šťastný . Veď ani neviete o čom tu píšete .
Určite niečo takéto neočakavali 🤣🤣🤣Dnes bolo korčuľovanie zadarmo pre všetkých v celej Seredi od štvrtka iba na námestí .Za toto platíme 😭
To, ze su bocne ulice neodhrnute, neposypane je zodpovednost vedenia mesta, teda primatora. Je absolutne neschopny. Vcera vecer sa malo odhrnat a posypat. A mesto? Asi spinka….
Mrznúci dážď je to najhoršie čo môže človeka v zime stretnúť. Pri takých teplotách ako boli ráno a prakticky celý deň môžete vysypať aj tonu soli, vôbec to nepomáha. Takže aké solenie? Autá nešlo rozmraziť. Ráno som čistil čelné sklo od ľadu a lež som očistil bočné sklá na aute už čelné bolo tak zamrznuté že som ho musel čistiť znovu. Prešiel som hádam 50 metrov a musel som zastaviť a počkať kým sa riadne nezohreje motor a nevykúri vnútro auta, aby sa ľad na oknách roztopil. Chodník či cestu posypeš a o 10 minút je na tom posype niekoľko milimetrová vrstva ľadu. Príroda vie svoje.
Cele mesto je zanedbapne nedasa ani jazdit od snehu
Odhrnať netreba načo,treba svietiť zo svetielkami ako v New Yorku 😂😂😂hanba na sto rokov 😂😂😂
treba sa ist pozret ci ma primator od domceku k uradu odpratane, ci ho nahodou nezafukalo cestou 😀
Treba pouzit na chodníky soľ s účinkom rozmrazovania, nezamrzlo od pol 7 rána znova nič. Ráno som videla pracovníka mesta so solou vo furiku. Nabral do murárske lyžice a sup ho na jednu kopu na chodník.. Ono kde chýba sedliacky rozum, ťažko..
Pán primátor , mohli by ste postaviť z vašej teplej kancelárie. Ísť sa prejsť do mesta , totálne zlyhanie vás a všetkých čo tam sedíte . Posledný krát som vás volil za toto čo ste dnes odjebali 🤝🤝🤝
celé Slovensko je pod snehom a ľadom a vy chcete aby Sereď bola odhrnutá a bez ľadu. A hneď …. Nepočúvate správy??, To ste ešte doteraz nevideli poľadovicu a kalamitu??? To fakt????
Ráno cesty neodhrnuté a neposolené… chodníky tak isto…po obede z roboty taktiež 😑😑😑
Neviem aký majú diskutujúci doma systém, ale asi nemajú popol na posyp, keďže kúria plynom a soľ roztopí na chvíľu a zase to nad ňou stihne dopadnúť a zamrznuť…treba sa ukludniť, dať si mačky a driapať sa po ľade, lebo to nie je odhŕňanie snehu ,to je súvislé sklo…podarilo sa mi očistiť kúsok so snehom a o 10 minut to už je natvrdo na chodníku a to už je problém dať dolu…prajem všetkým veľa šťastia pri nutnej ceste po takejto prírodnej šmakocinke…veď už len zajtra
Koľko mudrlantov sa tu zrazu vyhrnulo. Čo chcete odhŕňať tie tri centimetre snehu? Nedajte sa vysmiať.
na poľadovicu je soľ prikrátka. treba na to nejakú špeciálnu zmes, ktorú u nás cestári nepoužívajú. Len treba vydržať a hádam to niekedy pustí
To Anonym 13.januára 2026, 16:21… keby bolo nasolene nič sa nemusí odhrnat, všetko čo dopadne na vozovku sa roztopi. Ale to by sol musela byt na ceste skôr ako sneh. Pozdravujem Doktora Moravčíka z STU ten by vam vysvetlil tuto rozpustnost a rekaciu. Ale to by musela byt sol ma ceste skôr ako sneh.. kto neveri nech naštartuje auto smer Holandsko a pri ceste cez rakúsko, nemecko.. holandsko pochopi prečo na tej ceste neni zamrznutý sneh
normálna soľ ktorá sa na Slovenku používa je prikrátka na takúto poľadovicu. Celé slovensko je jak jedno klzisko, akurát večne nespokojní sereďania by chceli aby Sereď bola výnimka. Kedy už konečne v Seredi dostaneme rozum .
Anonym 13. Januára 2026, 16:46. Okej tak je smiešne potom že ta normalna sol čo sa používa na slovensku zabezpečila že chodník pred domom mám mám bez námraznutého snehu!! Prijazdovku iba mokrú a nič sa nešmýka a žiaden primrznuty sneh nemám!!! Takže rozprávaš blbosti. A kuchynská sol čo babka posypala na schody zabezpečila že sa knej do domu dostaneš bez šmyku.. o čom to hovoriš
Na hlavnej ceste cez mesto nič odhrnnute a tam je už teraz všetko roztopené. Keď to neodhrnu ani večer a ráno to primrzne, sme tam kde dnes ráno. Soľ je len do -5C účinná, ale poobede už mohli posypať kamienkami, prehrnúť, vyčistiť, čo bolo rozjazdene, to by pomohlo.Hlavne, že SHMU od nedele upozorňovalo na zhoršenie počasia na dnes, aj riziko poľadovice…a aj tak prekvapilo 🤷
Sol je učinná aj pri -8 ak je na tej ceste ešte pred zrážkami!
Niektorí ste tu trošku mimo,pre pár dňami bola kalamita v Nemecku,v niektorých oblastiach boli zatvorené školy, vlaky nejazdili,takisto dnes v Česku je kalamita,vlaky meškajú,zamrznuté výhybky..
predpokladám že ráno sa všetko nasolilo a padla… v trnave behali s odhŕnačmi ešte o 15,30 aby sa ľudia nemuseli brodiť vyše členkov v tej posolenej kaši, prípadne kde znovu namrzlo tak sypali a sypali, lebo logika …. v seredi to bohužiaľ nikoho netrápi, ved ráno dobre nasolili. Bohužiaľ mesto to nezvládlo, vďaka bohu že v našich končinách sneží len raz za 2-3 roky :DDD
No a koľko z vás posipalo?Veď soľ máte zadarmo ale ste taký lenivý že len málo kto tam bol a pri tom má každý auto !!!
Cestári sa môžu hanbiť od rana neodhrnute vedy a chodníky oni chodia len keď netreba s radlicany hore
Katastrofa ani hlavné cesty v meste odhrnuté a všetko len vyjazdené a chodníky to isté
Hlavné je že okolo kostola to dal primátor vyčistiť.ine ho nezaujíma.
Haló. Je zima. A konečne je Sereď biela.. choďte radšej na prechádzku a užívať si atmosféru. Radšej ako doma hejtovať.. že vas to baví..
Tak 0 bodov Cesta na polikliniku ako zrkadlo ešte o 7.45 ráno, námestie to isté a nehovoriac o chodníkoch Ale to už v tomto meste je normálne.To čo bolo dobré,to sa porušilo,lebo treba šetriť.A je viac veci na ktoré vyhodilo zbytočne peniaze.Hlavne že pri mestskom úrade musí byť všetko na 100% Žiaľ Bohu pokiaľ vo vašej bytovke nebýva poslanec z mestského zastupiteľstva atď tak to nikto nebude riešiť.Ani mesto ani životné prostredie!!!
Všetkým seredským odborníkom na zimnú údržbu odporúčam pozrieť si večerné televízne spravodajstvá.
Myslím si , že týmto odborníkom však ide len o to , aby si mohli anonymne kopnúť do primátora. Dokázali by na to využiť aj prípadné zatmenie slnka
Pre Peter. Ked si ty odbornik vysvetli prečo tie odhrnače stoja u cestarov ? Prečo to nejazdi! Čo robia?
Či budu jazdit na odhrnačoch v lete či ked bude pršat? Alebo ked sneží?
Cestári zvládajú odhrnat cesty v júli a august To je tak robotníkov prepustili a panstvo to robiť nebude Veď nejako bola a bude zvládnu to občania
No pozrime sa pravde do očí. Nejako všetkým ušlo, že ani nie jak dávno tu platilo, ako za otrokárstva, že za upravený chodník zodpovedal ten, koho bol náprotivný. Takže všetci pracovali na úprave chodníkov mesta – majetku . Pozrite si judikáty, kedy nešťastníci doplatili na tento právny nezmysel! Platili bolestné, ušlý zisk, či materiálnu ujmu . A veru nehovorím o nejakej komunistickej totalite.
v celej Európe je kalamita, nejazdí mestská doprava, vlaky, nefunguju letiská (aj to bratislavské) ale to nevadí hlavne že si môžem kopnúť do primátora
Pre ahhjoo. Ak to chceš vedieť , môžeš sa ísť opýtať kompetentných
v celej eu je kalamita, nic nejazdi nic neni otvorené , len v seredi akoby nič, ved ideme dalej. ak sa nesmyka ideme
Pre Anonym.. v celej europe je kalamita? Tak ja neviem dal som si Mnichov, Berlin, Brusel, Amaterdam, Rim, Pariz,.. Barcelona, Antverpy, Dusseldorf a mne ukazuje Plusové teploty!
Som toho názoru, že stav neupratania R1 je poriadne veľa masla na hlave SSÚD. Ráno som za úsek od Dolnej Stredy pp Trnavu videl jedno auto cestárov. Neviem, či boli všade, len nie na R1, kde sa šmýkalo ako na horskom priechode, ale viem, že na R1 a D1 zjavne neboli v potrebnom počte. Áno počasie bolo veľmi nepekné a nebýva takto často. Avšak podľa vyjadrení meteorológov nebolo pre toto ročné obdobie ničím výrazne prekvapivé. Vzhľadom k tomu si myslím, že cestári buď neboli pripravený dostatočne, alebo im zlyhala nejaká technika, alebo si svoje úlohy nesplnili poriadne. Prevencia je pri poľadovici základ, soľ predchádza tvorbe ľadu. Celá R1 sa mala celú noc soliť, najmä ráno okolo 4 tam mali lietať hore dole a soliť. Situácia na cestách dnes ráno však nasvedčuje skôr tomu, že nič také sa nedialo a cestári si svoje povinnosti nesplnili riadne alebo boli príliš nepripravený. Podľa mňa však neobstojí argument, že vážnosť počasia prekvapila. Konzekventne si myslím, že niekto by za toto mal niesť zodpovednosť a aspoň sa obyvateľstvu ospravedlniť. To, že v obciach väčšina ciest upravená nebola už je iná vec.
V Hornom Čepeni máme aj poslanca a ešte teraz su cesty neodhrnuté a nenasolené
Presne napísané,zaujímavé,že kým bo zodpovedný za stav chodníka nie MAJITEĽ/t.j.MESTO!!!/,ale chudák občan,obyvateľ,majiteľ priľahlej nehnuteľnosti,tak panstvo vyžadovalo aby boli chodníky očistené,posypané a nedajbože ak by došlo k nejakému úrazu,zlomenine,alebo ujme,hneď odkazovali na príslušnú legislatívu,že zodpovedný nie je MAJITEĽ,ale ten komu ZÁKON UKLADÁ POVINNOSŤ!
Ale kedže Ústavný súd rozhodol,že zodpovednosť za stav chodníkov je zodpovedný MAJITEĽ/t.j.MESTO!!!/tak vážený pán primátor,tak ako sa táto povinnosť vyžadovala od nás občanov,tak teraz si ju vyžadujeme my občania od MESTA,a nás nezaujíma,ako si túto zákonom uloženú povinnosť splníte/tak ako nikoho nezaujímalo,ako si ju mal splniť občan/,a pekne si vyhrňte rukávy,zoberte do rúk lopaty a šup do roboty!
A na okraj,tak ako ste v minulosti odkazovali v prípade pádov na chodníku na tých čo si zanedbali povinnosť,tak teraz my odkazujeme,aby ste si v prípade úrazu,ujmy na zdraví túto povinnosť splnili VY!!!
A ešte taká úsmevná vec,niektoré mestá si vymysleli takú fintu,že napísali nejakú trápnu tabuľku,že chodník sa v zime neupravuje,vstup na vlastnú zodpovednosť-právnici ich VYSMIALI!!!
Čo robili dobre cestári? Piču lebo išli okolo mňa 3x keď som dostal šmyk v hornom čepeni a nie aby to posolili alebo niečo ale oni išli len okolo sa kuknúť asi alebo sa voziť a nič nerobili a to už niekoľko dni takto,žebraci dostávajú zaplatené za nič nerobenie
No co Kurbel ideme bilancovat,co si zase nezvladol,uz ti to nie je trosku trapne,uz mas klzisko po celej Seredi, to ci to ta sol roztopi ,alebo len zdrsni nie je teraz podstatne,ide o podstatu,ze nie je ani snaha odhrnat,solit,zametat,nic absolutne nic.Pani isla na zel.stanicu smykla sa na chodniku a spadla nastastie nic sa jej nestalo,chalan na aute zacal brzdit na krizovatke tiez pri zel.stanici no na lade brzdy zlyhali vrazil do stlpa.
Ved kurva ked tem chces este lapiet na tom urade tak aspon chod do Trnavy Brockovy na skolenie ako sa to robi,myslim tie jednoduche veci,odhrnanie solenie ciest,chodnikov,kosenie mesta v lete.
Tie zlozite veci vystavba mesta,parkovisk,do toho sa ani nepustaj na to nemas aj keby si tam sedel 50rokov,bohuzial.
Dnes som volal 5krat na urad kvoli vinarskej ulici ktora bola ako sklo a nikto to ani nazdvihol banda jedna
Kazdy obcan Serede si uz davno vsimol,ze tu jednak zdochol pes a nic sa nedeje okrem.vyhadzovania penazi na nezmyselne veci,ktore sa akoby nahodou za pol roka zase prerabaju,prepustia ľudí z uradu z dovodu setrenia a vzapeni tie miesta obsadia svojimi blizkymi,a zvysia si platy ako prvy krok v urade a dalej sa uz ani nejdem rozpisovat.Tak sa necudujme ,ze je vecer a este stale je vsetko zladovatele.Rano bude dalsie pokracovanie.Este ze idu volby ,treba to tam vsetko vymenit.
Mňa prekvapili tí blázni na bicykloch a kolobežkách.
Hamba stretol som sice posypacie auta ktorym sa vrtule tocili no ani zrnko soli nevypadlo.pravdepodobne rozebali love a nemali zaco kupit.treba dat arcidiative love a takto to dopadne.Sered ide dole vodu.Polozme si otazku co vlastne za volebne obdobie urobil pre mesto nas slavny primator.vsade to aspin akoo tak zije len sered upada.Cista katastrofa a boli by fajn sa zbadat a zmenit to.
zákon je zákon,všetko ostatné sú len prázdne kecy.Keď 80ročná babička,majiteľka domu,nevládna,nedokázala odhrnúť chodník a niekto by na tom chodníku spadol a zlomil si nohu,zákon bol nekompromisný=MALA POVINNOSŤ UPRAVIŤ STAV CHODNÍKA TAK ABY NEHROZILO RIZIKO ÚRAZU.Tak isto aj MESTO má povinnosť,bez ohľadu na akékoľvek kecy o kalamite,mrznúcom daždi,snehu,to NIKOHO NEZAUJÍMA!
Konečne si vyžerte aj vy,čo to je,keď vám zákon niečo ukladá a nikoho nezaujímajú súvislosti!
Chodníky a cesty MUSELI BYŤ UPRAVENÉ,ta vám to sakra ukladá ZÁKON!!!
Bohuzial,ludia,politici z KDH maju spiatocnicke myslenie,tak ako cirkev vzdy bola proti pokroku,nasadenie vyssieho pracevneho tempa je u nich neznamy pojem ,tak aj tito luzri na vsetko kaslu,vela krat sme mali tu moznost sa presvedcit o ich neschopnosti nieco manazovat.
Ešte ste nezažili takú kalamitu ako já raz v hlavnóm meste Bratislava. Snežilo vtedy od skorého rána a autáky ostali uväznené pod panelákma lebo nebolo ani metlí, ani lopát. Po obede dofrčal prvý mechanizmus Multicar s asi štvrť kubíkom piesku na korbe, kerý si šofér sypal pod kolesá, keď mu hrabali na míste. Odhrnul mohutnú asi desať centimetrovú vrstvu sňahu a ľudé mohli konečne vyraziť do buznis centier.
ale sa tu zlietlo jankulárovcov ( konkrétne dvaja) čo dokola pod rôznymi nikmi vypisuju svoje nenávistné komentáre. Ako to na celom Slovensku naozaj vyzerá si môžete prečítať napríklad aj v článku v dnešnej Pravde s nadpisom Slovensko kolabuje pod náporom počasia… Jankulárovci do toho……
Aj v Trnave bol dnes samý lad na chodníkoch a teda čo sa tam treba učiť? A sanitky na pešej zóne ratovali … taj netrep že tam je všetko ok. Alebo v Tt moze byť lad a v Seredi nie????
Keď neviete jazdiť na aute v takýchto podmienkach, tak radšej seďte doma. Chalanovi treba pripomenúť, že na ľade sa začína pred križovatkou brzdiť skôr. A ten dementík čo dostal šmyk, za to určite môžu cestári. Pritom by stačilo len prispôsobiť rýchlosť jazdy stavu vozovky. Bajtáci. Ak nemáte pud sebazáchovy a nedokážete rozlíšiť suchú cestu od ľadu, čo s vami.
zloba a nenáviť niektorých ľudí nemá hranice. V ich prípade sú aj vyslovené klamstvá dobré a prospešné len preto, aby okolo seba šírili zlobu. Napríklad také tvrdenie aby sa primátor išiel učiť ako sa to robí do Trnavy Bročkovi. Trnava je rovnako ako Sered a v podstate všetky mestá na Slovensku jedno veľké klzisko. Za jeden deň tam v zdravotníci ošetrili desiatky ľudí čo sa šmykli na ľade. Hlavne že dement kusok vyššie v podstate tvrdí že v Trnave je to všetko v poriadku.
ani trava nebola pokosena
ani trava nrbola pokosena a to parkovislo pted gymplom ac boze moj
kedy pride do serede nazareth alebo metallica alebo ac dc??? amfik ziva praznotou
kedy pride do serede nazareth alebo metallica alebo ac
Áno bohužiaľ, cesty a hlavne chodníky v katastrofálnom stave. Bola som s kočíkom podvečer sa prejsť a čistý horor, bočné cesty taktiež. Presne ako to už v jednom komente bolo chodia cestári keď nemusia a keď by mali nechodia…
miesto ohováranie by ste mali chytiť lopatu a pomôcť čistiť chodníky a mali by ste hodinu fitnesu to by bolo užitočnejšie
Neschopný primátor, nič nedokáže poriadne zabezpečiť, včera neskoro vyšlo slnko a večer zabudlo zapadnúť a on nič. V celej Afrike napadli 3 metre snehu a Kurbel nereaguje. Letný čas omylom posunul miesto o hodinu dopredu o dve hodiny dozadu. A vo Fínsku všetci belosi sčerneli a on nedokáže nakúpiť ani bielidlo. No hotová katastrofa.
Nie je problem,miesto platenia dani mestu nech daju lopatu a sol a mozeme si odhrnat,alebo to chod povedat ludom co maju dom a 80r +,chytrolin.
Ten debil čo tu spomína Trnavu, nech sa ide do tej Trnavy pozrieť, čistý ľad a katastrofa, urgent skolabovaný. A panička sa nemohla poprechádzať s kočíkom? To fakt? Už len ten 94 ročný dedo na bicykli tu chýba v komentoch. A ten chudáčisko šmyknutý v priekope by sa mal naučiť, že keď je sneh alebo kaša na ceste, tak nemá ísť ako za sucha a nemá sa lepiť meter za autom pred ním. Ja som nestihol na dvore odhrnúť sneh, na ktorý hneď napršalo a teraz to už odhrnúť nejde, ani soľ nepomáha a čo teraz, na koho budem nadávať?
Dubovecký choď konečne robiť a zabezpeč aspoň chodníky
Ty si niktos z MSU,co sa vie len ceruzkou v nose sparat,ty nestihas absolutne nic,pocitam,ze dnes si si nestihol ani rit utriet a vysmradzas po celej Seredi.
11:20 nie som z MSU, čo sa ťa dotklo, keď si taký podráždený, ty si ten klamár o Trnave? Ja aj do roboty musím chodiť, nie čakať doma na riti, lež napadne sneh.
už dlho nebolo prečo nadávať, tak musia rýchlo teraz . a treba si aj vymýšľať len aby si mohli kopnúť..
Klamať, klamať a klamať . Trochu snehu a hotová katastrofa… seďte doma a pozerajte telenovely.
Lebo aj v Trnave aj v Galante je to také isté ako v Seredi… sneh a ľad… asi ste nepostrehli že to patrí k zime…. to je jedno ročné obdobie …. zo štyroch ,….. nie zo štyroch svetových strán…. toto je zima-….. a potom príde jar….
Jedno zo štyroch ročných období kedy sa cestári a obce pripravujú soliť cesty a chodniky aby sa predišlo zraneniam a smrtelnym udalostiam či už na cestách, prechodoch, chodníkoch a prilahlých komunikáciach. Od toho nakupuju techniku, posypovú só a iný posypový material. Je to určitý druh práce ktorí sa vykonáva v tomto období. Pokial to nerobia nepotrebujeme ich, nemali by dostávat za to peniaze ak neslúžia.
A povedzme si pravdu už niekolko zím po sebe nebolo čo poriadne solit a odhrnat… takže toho matrošu musia mat pokkt!
Keby tam nasypali sol zase frflete ze sa vam odlepuju topanky
a co je horsie odlepene topanky ci polamane nohy ruky?
pre toho komu sa odlepili len topanky tak určite topánky . A takych by bolo neporovnateľne viac ako tých s polámanými nohami
Podľa štatistík je smrteľných nehôd na takýchto cestách výrazne menej ako na suchých.
Ja si myslim,ze tebe sa odlepila seda kora z mini mozgu,nekupuj si vysmatlane topanky od cinana nebudu sa ti odlepovat.
Som dôchodca, predvčerom som zobral do ruky lopatu, odhrnul sneh pred činžiakom, odhrnuty chodník ešte nasolil. Kde je problém? Robím to pre seba, aby som sa nesmykol.
Anonym 15. januára 2026, 17:59
Tak potom sú spokojní všetci.
Ty sa nešmykneš a mestu, ako správcovi miestnej komunikácie, ktoré je zodpovedné za odhrnutie chodníkov si ušetril robotu.
To ti Fico nakazal?