back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Most ponad železnicu „odchádza“ do histórie – spravodajstvo online len u nás

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -

Pôvodný most ponad železnicu, ktorý občanom slúžil niekoľko desaťročí (a nebyť zanedbanej údržby slúžil by nepochybne ďalej) môžete vidieť len posledných niekoľko hodín. Už nie úplne celý, nakoľko od popoludňajších hodín je v procese búrania. Dnes v čase medzi 16.00 hod. a 20.00 hod. totiž jeho búranie prebieha počas prvého dňa.

Online SPRAVODAJSTVO z búrania a následnej realizácie mosta nového, aj teraz prinášajú naše noviny. Sledujte tu: https://www.most.seredonline.sk/

Obmedzenia pre chodcov sú počas búrania značné a odstavená je aj dočasná lávka, takže možností vidieť samotné búranie mosta veľa nie je. Najlepší pohľad na túto výnimočnú udalosť vám sprostredkujú len naše noviny.

Na túto udalosť, ale aj samotnú výstavbu sme sa pripravovali niekoľko týždňov, čoho výsledkom je práve už spomenuté online spravodajstvo, ktoré budete mať možnosť sledovať prakticky nonstop počas celého roka.

Opätovne ako jediné médium máme k dispozícii kompletné materiály z minulosti, ako napr. a stav mosta, premávku na ňom, porušovanie predpisov a obmedzení pred jeho uzatvorením, samotné uzatvorenie a aj moment rozhodovania o okamžitom uzatvorení a všetky ostatné dôležité momenty týkajúce sa mosta, máme zdokumentované výlučne my.

Preto po výstavbe mosta nového zo zozbieraných materiálov pripravíme cca 30 minútový filmový dokument.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Prečo toľko pozornosti k jednému mostu?

Na zlý stav tohto mosta sme správcu dlhodobo upozorňovali minimálne desaťročie pred jeho uzatvorením a veľmi intenzívne sme chceli predísť uzatvoreniu predčasnému, osadením mechanických zábran znemožňujúcich prejazd vozidiel nad 3,5 t po moste. Žiaľ naše zhruba rok a pol trvajúce upozornenia a žiadosti boli správcom mosta ako aj Okresným úradom v sídle kraja ignorované. Následne bolo most nutné uzatvoriť, čo spôsobilo nemalé problémy firmám sídliacim v časti mesta za uzatvoreným mostom samotným občanom a obyvateľom tejto lokality, ako aj dochádzajúcim za prácou do firiem „za mostom“.

V civilizovanej spoločnosti sa spravidla takto dôležitá cestná infraštruktúra v prvom rade pravidelne udržiava v dobrom technickom stave, keď je potrebné opravuje, no zriedkakedy búra. U havarijný stav mosta si vyžiadal jeho zbúranie a postavenie mosta nového.

Ide teda o pomerne výnimočný proces a naše noviny už 17 rokov  sú vždy pri kedy sa v meste deje niečo výnimočné.

Nielen počas búrania, ale aj počas výstavby bude prepojenie oboch častí mesta pomerne problematické a samotná lávka postavená v jeho blízkosti si pre konštrukčné vyhotovenie s najväčšou pravdepodobnosťou vyžiada z bezpečnostných dôvodov uzatvorenie napr. počas búrok, silného dažďa, vetra, resp. vždy keď by mohlo prísť k ohrozeniu ľudí nachádzajúcich sa na nej, resp. po nej prechádzajúcich. Aj práve na získanie úplne aktuálnej informácie online slúži a slúžiť bude nami realizované online spravodajstvo pre určené občanom, ale aj širokej verejnosti, ktorej sa tento problém dotýka.

Zároveň ide o dôležité preventívne opatrenie – aktuálny pohľad na lávku nepochybne zvýši bezpečnosť ľudí pohybujúcich sa v tejto lokalite.

Môže sa stať, že online spravodajstvo bude na krátku dobu z bezpečnostných dôvodov, alebo z dôvodov realizácie záberov do dokumentu obmedzené alebo nedostupné verejne. Samozrejme po krátkej dobe stream následne nabehne automaticky.

Veríme, že aj týmto spôsobom výrazne prispejeme k informovanosti občanov a bezpečnosti, ktorú každý z nás považuje za mimoriadne dôležitú.

Za podporu tohto projektu, ku ktorej sa môžete pridať aj vy, ďakujeme nateraz firmám zobrazeným pri online prenose. V prípade záujmu prispieť k bezpečnosti a informovanosti občanov počas celého roka nás môžete kontaktovať.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Všetky dôležité informácie o moste nájdete tu: https://www.most.seredonline.sk

- Inzercia -spot_img
spot_imgspot_img
- Inzercia -spot_img
-spot_img

Ďalšie články

  1. Výborný nápad to spravodajstvo.Ďakujeme pán Majko,foto stránky robím aspoň raz za hodinu. Pamiatka je pamiatka

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Aktuality

- Inzercia -spot_img

Aktuality

Sponzorované