back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Loď „Raketa“ po revolúcii skončila v Seredi – AKTUALIZOVANÉ

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Z prevádzky vyradená loď „Raketa“ relatívne krátko po revolúcii skončila na brehu Váhu v Seredi.

Masívna oceľová konštrukcia na ktorú bola loď postavená, ju urobila výborne viditeľnou z mosta ponad rieku Váh a zo strany od obce Šintava.

Postupne bol interiér lode prerobený na reštauráciu a bar – na danú dobu išlo o atrakciu, ktorú nebolo možné vidieť všade. Loď po rokoch bola predaná a skončila pravdepodobne  v šrote.

Samozrejme, že loď vysunutá nad riekou nebola až takou atrakciou, akou by bola ukotvená priamo na rieke, no technické možnosti a predpisy boli aj v danej dobe obmedzujúce.

V každom prípade sa aj táto po určitú dobu lákavá atrakcia zapísala do porevolučnej histórie mesta. Medzi domácimi je priestor a objekt aj dnes slúžiaci na občerstvenie nazývaný „Raketa“.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Foto: (C) Milos Majko

Videozáznam jednej z akcií poriadaných na „Rakete“ sme priniesli tu:

Zábava na Lodi Riviera, SENZUS a baviaci sa Seredčania pred 30 rokmi… – VIDEO

Keďže loď ako podnik registrujem až od momentu, kedy sa jej vlastníkom stal Viliam Majko, o téme som sa pobavil aj s pamätníkmi, ktorí v danej dobe bývali v Seredi.

M. Petruška potvrdil, že loď ako taká bola na predmetné miesto dovezená niekedy v roku 1985 alebo 1986. Zakúpená bola pridruženou výrobou JRD Šaľa, kde bol vedúcim pán Dušan Ščevík. Aj M. Petruška vlastní fotografie na ČB kinofilme. „Z mosta som pri jej skladaní nbafotil celý film a teda zdokumentoval som celý proces skladania lode autožeriavom. Z Bratislavy loď Raketa doviezla nadrozmerná preprava ČSAD Ostrava. Loď bola v prevádzke a my sme v nej mali stretávku z gymnázia ešte pred revolúciou v lete roku  1989“ – doplnil Miro Petruška.

Ak máte ďalšie upresňujúce informácie k lodi, dajte ich vedieť. Stále menej ľudí si pamätá detaily s obdobia spred takmer štyroch desaťročí.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

  1. A co teraz…??? Seeered… Zdochol pes!!!
    Mosty uz pomaly nebudu ziadne a kam is cez vikend sa zabavit…??? Seeered….vsetko na p..u!!!

    2
  2. Ja som na tej lodi raketa ako 5 rocny cestoval z Komarna do Budapesti po Dunaji…pisal sa rok 1978-79 cca…nikdy na to nezabudnem ako tam obsluhu pri bare popalila horuca para a voda pri vareni kávy…nostalgicka spomienka….bol som na nej

  3. Áno RAKETA už NIKDY nebude ako bola za pána Majka .! A v Seredi zdechol nielen pes ale všetko ! Cigáni varia drogy vo veľkom ! Po ulicách bordel špina a nadrogované syfilitycké kurvi aj kvapavkové ! Rozhadzujú rukamy a trepú sa akoby mali moxomatózu ! A kam sa íst zabaviť ? No nikam . Lebo není kam

    5
  4. Pre: Seredčan. 20. apríla 2025, 9:42
    Aspoň že čoskoro budete platiť vyššie dane za tie králikárne čo v nich bývate spolu s fetákmi, musíme konsolidovať nech je z čeho kradnúť 😉

  5. Kadislav Lamenicky 21. apríla 2025, 9:55
    A prazdnu kasu treba hodit na Radicovu a na Matovica, lebo aj ti sa tam chvilu vyskytli. Aj na Odora. Vobec nevadi ze boss bossov Fico je najdlhsie vladnuci.

    4

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie

- Inzercia -spot_img

Aktuality

- Inzercia -spot_img

Aktuality

- Inzercia -spot_img

Sponzorované