Iveta Tóthová | V nedeľu 10. mája sa v Dennom centrum seniorov v Seredi niesla príjemná a srdečná atmosféra pri príležitosti oslavy Dňa matiek. Podujatie bolo venované všetkým matkám a ženám, ktorým patrí úcta a vďaka za ich celoživotnú starostlivosť, lásku a obetavosť.
Úvodné slovo patrilo Jozefovi Valábkovi, po ktorom sa prítomným prihovoril Ján Horniak. Vo svojom vystúpení priblížil význam Dňa matiek a poďakoval všetkým mamám za ich nekonečnú lásku, trpezlivosť a starostlivosť, ktorou sprevádzajú svoje rodiny počas celého života.
Deň matiek patrí medzi najkrajšie sviatky venované ženám – matkám, ktoré zohrávajú nenahraditeľnú úlohu v každej rodine i spoločnosti. Je symbolom vďaky za obetu, pochopenie a lásku, ktorú mamy rozdávajú svojim deťom každý deň. Pripomína nám, aké dôležité je vážiť si ich nielen počas sviatku, ale po celý rok.
Na podujatie prijali pozvanie aj primátor mesta Ondrej Kurbel a viceprimátorka Mária Fačkovcová, ktorí sa vo svojich príhovoroch vyzdvihli poslanie matky a popriali im veľa rodinnej lásky. Súčasťou programu bolo aj prednesenie básne v podaní Márie Oláhovej. Mestská poslankyňa Slávka Kramárová zasa predniesla úryvok z knihy od Zdenky Wenzlovej Švábekovej. Potešilo aj vystúpenie spevokolu Pohoda, ktorý sa predstavil novými aranžmánmi piesní. Po oficiálnom programe sa o príjemnú atmosféru postarali páni, ktorí obslúžili prítomné dámy, a popoludnie pokračovalo voľnou zábavou.
foto a video: autor








































Dochodci nechlastajte,potom ste sprosti a volite Fica.
Ja nechlastám a nie som dôchodca. No aj tak dám hlas Ficovi. Nie preto že by som ho mal rád ale preto aby nevyhralo absolútne zlo ! Teda Proti Slovenské PS
Anonym 12. mája 2026, 0:15
Si plný nenávisti voči niečomu čomu nerozumieš. Gratulujem aj ostatným mentálnym atlétom ktorými si nepochybne obklopený. Mimochodom protislovenský môže byť len ten, kto rozkráda náš spoločný rozpočet, unijné fondy určené pre nás všetkých, ten kto chodí do neonacistického Ruska a nie za našimi partnermi s ktorými máme reálne obchodné väzby. Ten kto podporuje vojenského agresora u nášho suseda. Ten kto nám nechá zvážať migrantov k našim hraniciam. Zamysli sa pokiaľ máš ešte čím…
Plný žlče si tu jedine ty,daj dôkaz o zváraných migrantov k našim hraniciam,ale nie dôkaz od novinárov..
Inak to je zaujímavé zmýšľanie. Nechcem voliť PS (veď OK), tak radšej budem voliť Fica, aj keď ho nemám rád. To čo je? A čo tým dosiahneš? Preboha veď to hodím komukoľvek vo voľbách, ale ty si vyberieš jedného z tých dvoch, ktorých nemáš rád? Počul si o tom, že existuje aj viacej strán? Veď to radšej daj nejakej ministrane, ktorá skončí s výsledkom 0,03%, stále lepšie ako to čo ťa napadlo.
Tiež si myslím, že ak by malo vyhrať PS, tak menšie zlo je súčasná koalícia, voliť strany z nulovým percentom je kontraproduktívne…
Pokiaľ by v súčasnom volebnom období malo KDH odvahu prevziať kontrolu nad vládnutím a išlo do vlády , možno by všetko bolo inak.