V Seredi sa konalo devízne finále Majstrovstiev Slovenska vo FLAG FUTBALE

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

FLAG FUTBAL je to bezkontaktná verzia amerického futbalu s jednoduchšími pravidlami, s menšou organizačnou a finančnou náročnosťou. Tento šport je vhodný pre všetky vekové kategórie a ako pre mužov, tak aj pre ženy. Zaraďuje sa medzi športy, ktoré sú vhodné na rozvoj pohybových aktivít u detí a mládeže, budovanie správnych životných návykov a rozvoj zručností.

Dňa 25. mája sa na Základnej škole J. Fándlyho konalo devízne finále Majstrovstiev Slovenska pre Západoslovenský kraj. Okrem domácej ZŠ J. Fándlyho sa turnaja zúčastnili: ZŠ J. A. Komenského, ZŠ Besst z Trnavy, ZŠ s MŠ Vavrinca Benedikta z Nedožier – Brezian. Ide vôbec o prvé Majstrovstvá Slovenka vo FLAG FUTBALE určeného pre žiakov 4. ročníka základných škôl.

Športové podujatie začalo nástupom všetkých tímov a slávnostným zahájením. Podporiť jednotlivé družstvá prišiel aj špeciálny hosť Pavol Smutný z kancelárie štátneho tajomníka pre šport z MŠVVaŠ SR.

Školská verzia FLAG FUTBALU, je jediná súťaž, kde je  súčasťou družstva aj učiteľ. Je súčasť tzv. MODULOV zameraných na skvalitnenie telesnej a športovej  výchovy prostredníctvom projektu  MŠVVaŠ SR zameraného na inovatívne formy vzdelávanie na hodinách TaŠV na I.stupni ZŠ v oblasti školských športových súťaží a testovania pohybových predpokladov žiakov.

Celý turnaj bol zorganizovaný s dôrazom na bezpečnosť a fair play hru. Učiteľka Andrea Gombáriková zhodnotila u žiakov vynikajúce futbalové a tímové schopnosti. „Bolo zrejmé, že sa veľmi dobre pripravili a dali do toho všetko. Každý tím ukázal skvelé kombinácie, taktiku a rýchlosť, aby sa pokúsil získať výhru pre svoju školu.“ Napätie a súťaživosť medzi tímami boli cítiť počas celého turnaja. Výsledky napokon dopadli nasledovne:

1. ZŠ J.Fándlyho  postup

2. ZŠ Besst Trnava,

3. ZŠ J.A.Komenského

4. ZŠ Nedožery-Brezany

Devízne finále pre stredoslovenský kraj bude pokračovať 30. mája v Žiline. Superfinále sa uskutoční 13.06.2023 v Šamoríne.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články