Slovenskí policajti odovzdali Bangladéšanov príslušným orgánom v Rumunsku

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  Policajti služby hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru útvaru policajného zaistenia pre cudzincov Sečovce včera, 24. 5. 2023, vykonali letecký transfer desiatich štátnych občanov Bangladéša do Rumunskej republiky v súčinnosti s Leteckým tvarom Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

Cudzinci sa na území Slovenskej republiky nachádzali bez cestovných dokladov a pri ich zadržaní sa zistilo, že požiadali o udelenie azylu na území Rumunskej republiky, kde boli navrátení v súlade s tzv. dublinským nariadením.

Príslušné rumunské orgány prevzali cudzincov na letisku Otopeni v Bukurešti o 10:20 hod. tamojšieho času. Rumunská republika bude v rámci azylového konania rozhodovať o udelení azylu, príp. inej forme medzinárodnej ochrany odovzdaných migrantov.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články