Horia vzácne budovy v historickom centre Banskej Štiavnice, škody budú obrovské

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

K mimoriadne rozsiahlemu požiaru historických budov došlo dnes predpoludním v historickom centre mesta Banská Štiavnica.

K rozšíreniu ohňa malo dôjsť z historickej budovy, je možné, že z tej, v ktorej sa nachádza známa turistická atrakcia „Banka lásky“. Následne sa rozšíril na okolité budovy – vážne poškodených má byť až osem budov. V niektorých sa prepadli krovy. Oheň má ohrozovať, resp. postihnúť aj budovu Banského archívu a tiež Základnej umeleckej školy s ňou susediacej reštaurácie. Na miesto rozsiahleho požiaru do  Banskej Štiavnice  boli vyslané jednotky HaZZ, dobrovoľní hasiči, ale aj príslušníci Ozbrojených síl SR a to vrátane vojenských hasičov spolu s ich technickým vybavením.

Na miesto udalosti prišiel osobne poverený premiér Eduard Heger, minister Jaroslav Naď a predseda VÚC Banskobystrického kraja Ondrej Lunter.

Oheň, dym a následne voda ohrozujú exponáty v múzeách, ktoré zachraňujú príslušníci Ozbrojených síl SR a bežní občania.

Všetkým zúčastneným patrí verejné poďakovanie za obetavosť a ochotu pomôcť zachrániť exponáty nevyčísliteľnej hodnoty.

– – –

AKTUÁLNE: V BANSKEJ ŠTIAVNICI HORÍ „BANKA LÁSKY“ 😔
Na Námestí Svätej Trojice v Banskej Štiavnici vypukol dnes požiar v historickej budove zvanej „Banka lásky“.
Presná príčina požiaru zatiaľ nie je známa, pravdepodobne však ide o skrat elektrického vedenia.
Na mieste zasahujú hasiči a smeruje tam už zisťovateľ príčin požiarov.
Zdroj: HaZZ

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články