V objekte na Cukrovarskej napriek zákazu v nelegálnej stavbe pokračovali. Mestská polícia znovu zasiahla.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď /  Už 10. marca 2023 sme v článku pod titulom „Vďaka všímavej obyvateľke mesta v objekte na Cukrovarskej ulici obývanom Rómami nezákonné práce zastavil úrad“ uverejnili fotografie terénnych prác a prípravy stavby pravdepodobne rodinného domu.

Na tom by nebolo nič mimoriadne, keby sa nejednalo o stavbu na cudzom pozemku a bez akýchkoľvek povolení vlastníka pozemku a tiež stavebného úradu.

Preto zasiahla Mestská polícia a práce boli zastavené. Nie však nadlho. Už v utorok v doobedných hodinách obyvatelia predmetnej lokality opätovne vykonávali práce na tejto čiernej stavbe a opätovne teda musela zasiahnuť Mestská polícia. Tentokrát už ale nešlo len o terénne úpravy, ale o vyhotovovanie základov samotnej stavby.

Podľa informácií príslušného stavebného úradu, včera bola na stavebnom úrade vlastníčka stavby, ktorá bola oboznámená o realizácii nelegálnej stavby a o tom, že stavba je zastavená. S vlastníčkou stavby bol spísaný úradný záznam a stavebný úrad na mieste vykoná štátny stavebný dohľad.

Je mimoriadne vážnym problémom pre spoločnosť, ak je stavebník príslušnou autoritou upozornený na porušovanie zákona a protiprávnosť výstavby na cudzom pozemku bez príslušných povolení v jeden deň a on napriek tomu následne o dva či tri dni v stavbe bez obáv pokračuje a legislatívu takto fatálne ignoruje.

Dlhodobo upozorňujeme na fakt, že príslušné orgány sú až príliš benevolentné voči takýmto chronickým porušovateľom zákonov, čím tieto skupiny ľudí získavajú pocit, že môžu všetko a aj keď je to nezákonné, tak si spoločnosť neporadí.

Už je vážnym problémom, že tieto skupiny ľudí vo veľmi veľa prípadoch nehnuteľnosti majú na cudzích pozemkoch a nie sú tlačené do toho, aby si tieto pozemky právne a majetkovo vysporiadali tak, ako to musíme urobiť všetci, pokiaľ nechceme byť sústavne v konflikte so zákonmi.

Je normálne, aby takýto stav v spoločnosti pretrvával desaťročia? Nechceme nič, len reálnu rovnosť pred zákonmi pre všetkých občanov bez rozdielu. Chceme, aby každý zákon rešpektoval a pokiaľ nie, aby voči každému nasledoval rovnaký postup a boli vyvodené sankcie kompetentnými orgánmi. Toto sa žiaľ nedeje.

Je potrebné uvedomiť si, že čím bude doba náročnejšia pre bežného občana, tým si občan bude viacej všímať nespravodlivosti, neprávosť a tým viacej bude poukazovať na de facto diskrimináciu voči sebe v porovnaní so skupinami ľudí, ktorým je (prípadne bolo) nezákonné konanie tolerované.

Z dokumentácie Mestskej polície vyplýva, že k porušeniu stavebného zákona napriek predchádzajúcemu upozorneniu už došlo. Bude stavebný úrad konať v súlade so svojimi kompetenciami voči vlastníkovi predmetnej stavby? A uvedomí si už aj vlastník pozemku, že arogancia a ignorovanie vlastníckych práv niektorými občanmi zašli priďaleko?

zdroj foto: Mestská polícia Sereď

 

– – –

Prípadu sme sa venovali v tomto článku:

Vďaka všímavej obyvateľke mesta v objekte na Cukrovarskej ulici obývanej Rómami nezákonné práce zastavil úrad

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Nech si dokončia čo začali,nový zákon prikazuje, nezákonne postavenú stavbu zbúrať. Obyvatelia dvora si robia čo chcú, presne ako slovenská vlada v demisii.

 2. Nezákonné práce zastavil úrad. Zasiahla MsP. Nezákonné práce pokračovali, znovu zasiahla MsP a na úrade spísali úradný záznam. Nezákonné práce budú znova pokračovať, znova zasiahne MsP a znova sa na úrade napíše záznam a takto to pôjde až pokým sa čierna stavba komplet nepostaví. MsP bude až párkrát zasahovať, napíše sa niekoľko úradných záznamov. Nech žije Slovensko aj s jeho prijebanými a bezzubými zákonmi.

 3. Presne tak, budú zasahovať, no oni si z toho nič robiť nebudú. Rád by som prečítal článok. Nelegálna stavba bola dokončená, ale pár hodín na to aj zbúraná. Ale čohosi takého sa dočkáme.

 4. Mi kceme mat novu chyzu, ne len bieli mozu stavat aj mi romaci sme ludjia spina njeje nasa daite nam pokoj

 5. S pánom Cyrilom Talapkom, majiteľom zámočku v Réci, na pozemku štátnych ŽSR si ani Bohovi štát nevie poradiť minimálne od roku 2010. A nie že by sa niečo búralo.

 6. Ajaaj 😂 tusim sa pristavuje vacsia „varna“ 😂 budu tam aj skusobne kabinky? Alebo velkosklad pika?

 7. Hlavne ze su socialne pripady a idu stavat dom. co si ani pracujuci nedovoli. to je demokracia.

 8. Nie, to je realita,ak budu volici volit znova liberalne chore strany,co budu vynasat do vysin rozne pokutne etnika,gender magorov a nasich milovanych romov, tak sa absolutne nic nezmeni.
  Nemam rad ziadneho politika dokonca aj toho co som volil a nikdy politikov nebudem milovat ani im verit,len si vacsinou vyberam ktori toho urobi pre mna o trosku viac, hoci zazrak nikdy necakam a je mi uplne jedno ci bude konzervativny,lavicovy pravicovy,ak mi bude vyhovovat dzurinda volim dzurindu,ak to bude mazurek zvolim mazureka.

 9. Žiadna televízia nemá záujem spraviť reportáž? Stavať na čierno, zo cocialnych dávok sa dá?

 10. A odberatelia budú mať kvôli lepšej identifikácii na oknách nálepky McFet. Na príjazdovej ceste si povedia do mikrofónu požiadavky, pri prvom okienku vyplatia a pri druhom obdržia tovar.

 11. vy bilí otroci ajtak nam to pekne zaplatyte amy budeme pekne odychuvat a vy pekne makat,tak to bude na vecne veky.icte uz spat rano treba iic do roboty cvarga bila.

 12. Aké pekne bungalovy a modulovky by tam mohli byt, škoda toho veľkého pozemku 😄 ale možno raz sa mi podarí aj toto skúpiť ako všetko 🤗

 13. Robilme za fety… ráno koleso robíme jak zmyslov zbavený potom ked dochádzajú sili hadžeme po sebe ihly jak šipky v bowlingu

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

x