Diaľnica nie je závodný okruh. Policajti to vysvetlili viacerým vodičom

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM| Diaľniční policajti v stredu vykonali dopravno-bezpečnostnú akciu na diaľniciach D1 a R1. Zamerali sa nielen na rýchlosť ale na aj spôsob jazdy vodičov. V kontrolách dodržiavania pravidiel na cestách budeme pokračovať aj naďalej.

Za 4 hodiny riešili až 25 priestupkov. Z nich 24 krát vodiči neudržali nohu na plyne a 1 osobu policajti zastavili za nesprávnu jazdu v jazdných pruhoch.

 

„POLE POSITION“ ZÍSKAL JAZDEC NA BMW

Najrýchlejšieho vodiča zastavili policajti na diaľnici R1. Na ceste, kde je maximálna povolená rýchlosť 130 km/h, to na aute BMW rozbehol na 191 km/h.

- Inzercia -

O kúsok pomalšie išiel vodič auta Mercedes na trojprúdovej diaľnici D1. Policajti ho síce namerali pri rýchlosti „iba“ 185 km/h, ale maximálnu povolenú rýchlosť tým prekročil až o 75 km/h.

Oboch pretekárov, tak ako aj ostatných 23 priestupcov, diaľničiari vyriešili na mieste v blokovom konaní. Z peňaženiek im tak ubudlo niekoľko stovák eur.

 

NEJDE O PENIAZE, ALE O BEZPEČNOSŤ

Nezabúdajte, že ani na diaľniciach nie ste sami a do jazdnej dráhy vám môže nečakane vojsť iné vozidlo. Jazdite preto tak, aby ste neohrozovali seba ani ostatných. Nie je dôležité to, či vás policajti namerajú a dostanete mastnú pokutu, ale to, aby sa všetci šťastne vrátili z ciest domov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Kedy zacnu pokutovat na 60tke na R1 medzi Dolnou Stredou a Sopornou v oboch smeroch ? Ked tam idem menej ako 80, vsetci na mna blikaju alebo trubia.
  Preco je tam ta 60tka, ked sa tam nic nedeje ?
  Dokedy to bude takto ? Az jym tam naozaj nejaky kamion niekoho nezaslape do asfaltu ?

 2. Mna zaujima kedy policia oznami vodicom taxisluzby Bolt ze satavky a vyhradene pruhy pre mhd niesu parkoviskom

 3. NEJDE O PENIAZE, ALE O BEZPEČNOSŤ

  Toto prosím vysvetlite všetkým, ktorý sa vytrepu do ľavého pruhu šialenou rýchlosťou 90-100kmh a spätné zrkadlá im asi nič nehovoria… A nie že „nečakane“.
  A o tých obmedzených úsekoch na R1 radšej pomlčim. To sme zasa EU unikát asi. Žeby nedostatok materiálu zasiahol aj nové zvodidlá?

 4. Unikát je aj to, že z TT do BA je rýchlosť 110 km/h a keď prídeš do BA na obchvat, tam je povolená 120 km/h.

 5. Sme na slovensku, čo sa čudujete, minuli rok nachytali policajti vyše 8000 vodičov pod vlivom alkoholu, a koľko ich takýchto nechytili, to tiež o niečom napovedá, tresty sa dajú uložiť a sudcovia to majú na háku, vid dedeček zabije 5 ľudí a on sa píta na slobodu? To vrchol arogancie a drzosti, pokút nepomáhajú aaj tak doplácajú na to rodinní kde sú deti, za alkohol zobrať vodičak doživotné, a auto zosrotovat a ak chytia za volantom a ešte opitého ako sa to stáva dat mu aspoň 15 rokov a v trojke a tvrdo pracovať aby nahradil všetky škody.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

x