Desiatky poschodí vysoké apartmánové bytovky môžu stáť všade. Hvezdáreň a planetárium nie.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
Juraj Lukáč je s používateľom Janka Zajaková
 
To hore je kúsok prešovskej divočiny a Planetárium a Hvezdáreň Prešov. Nie je takých na Slovensku veľa, presnejšie je ich šesť.
VLK tu začínal so svojimi slávnymi zimnými prednáškovými cyklami , kde prednášali profesori z Karlovej univerzity, z Komenského univerzity ale aj profesor Kohák z Boston University, John Seed z Austrálie, Janusz Korbel z Poľska.
V tomto planetáriu som sa učil prvé súhvezdia, hmloviny i hviezdokopy.
V tejto hvezdárni VLK usporadúval Noci Zeme a množstvo koncertov.
Fotografia nižšie naznačuje možnú budúcnosť.
Mesto Prešov sa rozhodlo, po vzore Matrixu, vypáliť nebo.
Zničiť oblohu nad planetáriom a hvezdárňou svetelným znečistením, znemožniť prácu zavedenej a unikátnej hvezdárne s planetáriom si zaslúži umiestnenie v neďalekej psychiatrickej liečebni.
Dúfam, že zodpovedné orgány posúdia zámer seriózne v procese EIA a nebudú sa mu snažiť vyhnúť právnickými kľučkami.
Desiatky poschodí vysoké apartmánové bytovky môžu stáť všade.
Hvezdáreň a planetárium nie.
Ak sú obyvatelia Prešova, ktorým na tmavej oblohe bez svetelného znečistenia ešte záleží, kontaktujte p. Balkovú na kat.balkova@gmail.com alebo na 0905 739 343.
Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články