Materská škola bola úspešná s enviromentálnym projektom

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Materská škola na ulici Komenského v Seredi sa dlhodobo venuje výchove detí v oblasti životného prostredia. Na základe vyhlásenej výzvy Enviromentálneho fondu podala materská škola projekt na podporu enviromentálnej výchovy u detí aj dospelých.

Získané financie

Projekt nesie názov „Školský dvor, ktorý učí environmentálne“. Materská škola úspešne získala finančné prostriedky v čiastke 20 976 eur. Spoluúčasť mesta bola schválená vo výške 5 % čo je 1 050 eur. Financie budú využité na podporu interiérového a exteriérového dobudovania a materiálno – technickej vybavenosti MŠ.

Cieľ projektu

Týmto projektom bude škola budovať aktívny prístup k prírodnému a životnému prostrediu prostredníctvom rozvíjania zručností nevyhnutných pre udržateľný rozvoj, akými sú napríklad systémové myslenie, predvídavosť, strategické myslenie, kritické myslenie, ako aj integrovaný prístup k riešeniu problémov. Cieľom tohto projektu je prispieť k rozvoju osobnosti dieťaťa tak, že v oblasti vedomostí, zručností a schopností nadobudne schopnosť chápať, analyzovať a hodnotiť vzťahy medzi človekom a jeho životným prostredím. Projekt vypracovala zástupkyňa MŠ Katarína Jakubcová, ktorá má s výchovou detí dlhoročné skúsenosti.

Čo to v praxi znamená

Za získané financie materská škola vytvorí vonkajšiu učebňu v podobe altánku so stolmi a lavicami, s tabuľou a prvkami drobnej architektúry ako nádoby na separáciu, pocitový chodník, nádoby na záchyt dažďovej vody, kvetináče, vtáčie kŕmidlá a búdky, potrebnými pre environmentálnu výučbu.

Materská škola zároveň poskytne priestor na aktívnu výmenu skúseností medzi pedagógmi napr. formou otvorených hodín či workshopov. Kvalitnou environmentálnou výchovou, vzdelávaním a osvetou sa zvýši environmentálne povedomie u detí aj dospelých. Vzdelávanie bude prebiehať aj v ďalších desiatkach rokov, nakoľko je projekt dlhodobo udržateľný.

Termíny

Financie na projekt boli už priznané a všetko je v štádiu prípravy. Čo bude ďalej nasledovať nám zástupkyňa MŠ Katarína Jakubcová povedala: „Po zdĺhavých a zložitých  byrokratických úkonoch sme všetko úspešne zvládli. Máme už vybraného aj dodávateľa – spoločnosť Karol Šimonek – Inter zo Svätého Petra. Výstavba by mala začať vo februári s termínom ukončenia v apríli 2023.“

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články