Štatistika obyvateľstva v Seredi za rok 2022

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Za rokom 2022 sme dali definitívnu bodku a na rad prichádzajú štatistiky. Jedna z nich sa týka aj počtu obyvateľov v mestách a obciach.

– V meste Sereď žilo k 31.12.2022 celkom 15 323 obyvateľov. Počet obyvateľov mesta v posledných rokoch mierne klesá. Pre porovnanie v roku 2021 malo mesto 15 533 obyvateľov.

– Počas roka 2022 sa zo Serede odsťahovalo 383 obyvateľov a naopak prisťahovalo sa 225 obyvateľov.

– Uplynulý rok sa v Seredi narodilo 123 detí. Z toho 63 dievčat a 60 chlapcov. Medzi najčastejšie dievčenské mená patrili Eliška, Adela, Olívia a Natália. Najčastejšie chlapčenské mená boli Oliver, Dominik a Tobias.

– V roku 2022 eviduje mesto celkom 171 úmrtí.

– Mesto malo k 31.12.2022 päťdesiatdva občanov nad 90 rokov. Najstaršou občiankou mesta je pani Terézia Koščová, ktorá má 99 rokov.

– Sereď má podľa administratívneho členenia 99 ulíc, najviac obyvateľov má Cukrovarská ulica a najmenej má ulica Povážsky breh.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články