Riaditeľ Múzea holokaustu nominovaný na cenu Krištáľové krídlo

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Krištáľové krídlo je ocenenie, udeľované každoročne od roku 1997 osobnostiam na Slovensku, ktoré dosiahli vo svojom odvetví mimoriadnu odbornosť a úspech. Hlavnou myšlienkou je vyzdvihnúť jedinečných ľudí, ktorí si zaslúžia úctu za výnimočné ľudské či profesijné výkony. Tento rok budú osobnosti ocenené už po dvadsiaty šiesty raz.

Do procesu zasielania návrhov na nominácie osobností sa mohla zapojiť aj široká verejnosť. O ocenení v každej kategórii rozhoduje porota zložená z odborníkov pôsobiacich v danej oblasti.

Cena Krištáľové krídlo za rok 2022 sa udeľuje v desiatich kategóriách:

• Hudba
• Populárna hudba
• Divadlo a audiovizuálne umenie
• Publicistika a literatúra
• Medicína a veda
• Šport
• Hospodárstvo
• Inovácie a startupy
• Výtvarné umenie
• Filantropia
• Mimoriadna cena za celoživotné dielo, mimoriadny úspech v zahraničí alebo iný významný počin

Dvadsaťdeväť nominácií v desiatich kategóriách a dve Mimoriadne ceny. Tak vyzerá zoznam nominovaných osobností dvadsiateho šiesteho ročníka udeľovania cien Krištáľové krídlo za rok 2022. Veľká porota rozhodla okrem nominovaných aj o dvoch laureátoch Mimoriadnej ceny. Mená všetkých laureátov spoznáme na galavečere 4. marca 2023.

Za svoje aktivity a dlhoročnú prácu v oblasti ľudských práv je medzi nominovanými v kategórii FILANTROPIA je aj MARTIN KORČOK, riaditeľ Múzea holokaustu v Seredi.

Mená laureátov všetkých desiatich kategórií a tiež laureátov Mimoriadnej ceny sa dozvieme počas slávnostného udeľovania cien Krištáľové krídlo za rok 2022, ktoré sa bude konať 4. marca 2023. ( zdroj:kristalovekridlo.sk)

Martin Korčok vyštudoval etnológiu a mimoeurópske štúdiá na Filozofickej fakulte Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Dlhé roky sa venuje téme holokaustu a ľudskoprávnym otázkam. Píše scenáre pre vzdelávacie filmy, pripravuje a prednáša metodické materiály pre pedagógov. Zúčastňuje sa rôznych diskusií, ktoré súvisia s prejavmi extrémizmu, xenofóbie a netolerancie. Už roky spracováva výpovede preživších, aby sa zachovali pre ďalšiu generáciu, keď už sami o nich nebudú môcť rozprávať.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články