Vianoce, Vianoce

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Keď naše domovy naplní sladká vôňa medovníkov, vanilky a škorice, naisto vieme, že sa blížia Vianoce. Okrem sladkostí, darčekov a stromčekov k nim patria mnohé tradičné rituály, ktoré si rodiny zachovávajú a dotvárajú nimi tú pravú rodinnú vianočnú atmosféru.

Žiaci 5. – 8. ročníka dali počas adventu hlavy dohromady, pospomínali si na všetky rodinné adventné a vianočné tradície a pripravili program, ktorým ich 20.decembra predstavili svojim spolužiakom, deťom materských škôl i širokej verejnosti.

Ich vystúpenie však bolo prierezom nielen živých tradícií, ale aj takých, na ktoré sa už pomaly zabúda. A tak bolo možné vidieť, ako si dievky na Ondreja privolávali lásku, triasli ploty, či varili halušky. Tiež sa diváci mohli dozvedieť, ako sa na Luciu  vymetali kúty, chlapi majstrovali lucijné stolčeky, ale i to, ako prebiehali prípravy na Štedrý večer, prečo ženy nevstávajú od štedrovečerného stola i to, na čo sa používala reťaz a ako sa veštilo dobré zdravie.

Vystúpenie o tradíciách spestrili svojimi tanečnými a speváckymi číslami žiaci prvého stupňa. A tak sa na javisku i v hľadisku spomínalo, tancovalo a spievalo. Všetky deti do svojho vystúpenia vložili kus svojho srdca a odovzdali divákom toľko radosti, koľko sa jej vojde do stoviek detských úsmevov. Veríme, že diváci si z nej odniesli niečo domov a budú ju v tomto predvianočnom čase šíriť ďalej. Aby radosť a pokoj naplnili každé ľudské srdce!

Ďakujeme všetkým účinkujúcim a pedagógom za čas, ktorý príprave tohto  programu venovali!.

PaedDr. Daria Braunová

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články