Počet osôb v stanovom tábore v Kútoch klesá, ministerstvo vnútra pristupuje k znižovaniu počtu stanov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MV SR |MM| Ministerstvo vnútra po rokovaní krízového štábu ministerstva a po konzultáciách s  prítomnými mimovládnymi organizáciami pristupuje vzhľadom na znižujúce sa počty ubytovaných osôb s neoprávneným pobytom na území Slovenskej republiky k znižovaniu počtu stanov v tábore v Kútoch. Priemerný počet núdzovo ubytovaných osôb za 7 dní bol 59, z pôvodne 16 stanov je naplánované stiahnutie polovice z nich. V súčasnosti prebiehajú prípravné práce, teda vnútorná dezinfekcia a následne odsun vnútorného vybavenia.

Ministerstvo vnútra v súčasnosti neplánuje zriaďovanie žiadnych ďalších stanových táborov. Je predpoklad, že v dohľadnej dobe budú čísla nelegálnej migrácie klesať aj naďalej a stanový tábor v Kútoch bude môcť taktiež ukončiť svoju činnosť.

V prípade potreby je k dispozícii ubytovanie v kamenných budovách v Rohovciach a Opatovskej Novej Vsi.

Autor foto: Vladimír Benko, fotograf Tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra MV SR

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Opytam sa lebo som dementny a negramotny?
  …kam sa podeli ti vsetci ostatni migranti?
  …asi sa vyparili?!

 2. kam ti smradi zmizli?do ciech sa nedostanu,z madarska prisli,do polska nepojdu,v rakusku ich nechcu tak kde su? vyjebana spinava vlada.

 3. Klesáá? Piči takto zavádzať verejnosť a upokojovať…včera som tadial isiel rano na dodávke..tak ked hento je pokles..samí zmrd sa tam pohybuje..no zbohom..takto pomasirovat obcanom rozum s nadpisom…ziadny pokles nekoná..

 4. Se klesa??!!1!!

  Neklamte nas liberaly !
  Ich tam drzyte nash.val abi nemohly ist za dobrim zivotom do Ruska !!!1!!

  To ty hnoj.ka any narkoza nepovje spravach .

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články