štvrtok, 25. apríla, 2024

Taekwondo tím na turnaji v Maďarsku

- Inzercia -spot_img
spot_img

Oddelenie školstva, rodiny, kultúry a športu /  Seredský tím, Taekwondo Hong Ryong, 5. novembra v skorých ranných hodinách vycestoval na turnaj do Maďarska. Turnaj sa konal v meste Jászberény. Súťaže sa zúčastnilo 5 krajín, Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Slovinsko a Rumunsko.

Bolo tam okolo 200 súťažiacich. Zo Serede vycestovalo 12 reprezentantov. Súťažili vo všetkých vekových kategóriách, v kategórii deti (4),  mládež (4), juniori (3) a seniori (1). Pre 5 našich súťažiacich to bola prvá súťaž, nová skúsenosť.

Títo piati cvičenci, Jakub Valenčík, Adam Valenčík, Magdaléna Ďurinová, Lucia Rutová a Ivan Kuba, trénujú od septembra 2022 no neodišli naprázdno. Začali sme najmenšími, detskými kategóriami, kde v technických zostavách súťažili Adam a Jakub Valenčíkoví, Viktória Rajská a Karolína Kubáliková. V tejto kategórii Viktória Rajská a Jakub Valenčík obsadili prvé priečky a dokopy sme získali 3 medaily. Pokračovalo sa mládežou, kde sa technických zostáv zúčastnili Lucia Rutová, Magdaléna Ďurinová, Alex Georgiev, Matej Kollár a Simon Rajský, a opäť sa nám podarilo získať 4 medaily.

Ďalej sme sa presunuli na juniorskú kategóriu, kde nás reprezentovali Tamara Královičová, Jakub Kollár a Ema Valenčíková. Tamara Královičová skončila zlatá, a inak sa im podarilo dokopy získať 2 medaily. Po obedovej prestávke sa pokračovalo sparingom, kde taekwondisti súťažili v kategórii mládež, juniori a seniori. Za mládež súťažili 2 bojovníci, kde Alex Georgiev si vybojoval prvé miesto a Matej Kollár tretie. Juniori bojovali taktiež dvaja, kde Ema Valenčíková skončila prvá.

Dokopy vybojovali 2 medaily. No a v neposlednom rade sparing seniorov, kde Ivan Kuba vybojoval striebornú medailu. Seredskí tím sa vrátil domov so 14 medailami, s jedným pohárom a motiváciou trénovať a bojovať ďalej.

Výsledky:

1.miesto- Tamara Královičová (zostavy), Alex Georgiev (sparing), Viktória Rajská (zostavy), Jakub Valenčík (zostavy), Ema Valenčíková (sparing)

2.miesto- Karolína Kubáliková (zostavy), Alex Georgiev (zostavy), Magdaléna Ďurinová (zostavy), Ema Valenčíková (zostavy), Ivan Kuba (sparing)

3.miesto- Lucia Rutová (zostavy), Matej Kollár (zostavy, sparing), Jakub Kollár (sparing)