Polícia obvinila osoby zodpovedné za požiar chráneného územia

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM| Enviropolicajti oddelenia Bratislava (celý názov Odbor odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality NCODK P PZ) vzniesli obvinenie T. A. (1998) a F. M. (2002) pre trestný čin Porušovanie ochrany rastlín a živočíchov (§ 305 ods. 1, písm. b, písm. c, písm. d, ods. 4 písm. c/ Trestného zákona) spáchaný formou spolupáchateľstva.

Podľa zistení enviropolicajtov mali obvinené osoby dňa 14. 03. 2022 spôsobiť požiar 1600 m2 porastu na Jakubovských rybníkoch, ktoré sa nachádzajú v Chránenej krajinnej oblasti Záhorie, Chránené vtáčie územie Záhorské Pomoravie, na území s druhým stupňom ochrany.

V dôsledku požiaru došlo k zničeniu a poškodeniu biotopov chránených druhov živočíchov a rastlín. Okrem iného pri požiari došlo k priamemu usmrteniu dvoch jedincov chránených druhov živočíchov užovky obojkovej. Celková škoda na životnom prostredí bola vyčíslená na takmer 40 000 eur.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje verejnosť, že požiare vo voľnej krajine spravidla spôsobujú okrem majetkovej škody aj významné škody na životnom prostredí a na jeho jednotlivých zložkách. V prípade, že je za takéto konanie zodpovedná konkrétna osoba, môže byť v závislosti od spôsobenej škody a okolnostiach skutku, postihnutá v zmysle trestného práva za spáchanie viacerých trestných činov, ktoré takéto konanie môžu postihovať. Výslovne upozorňujeme občanov, že trestným činom môže byť aj konanie z nedbanlivosti, kedy na životnom prostredí vznikne väčšia škoda.

 

- Inzercia -

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

Ako sa Vás dotklo zdražovanie a inflácia a čo si myslíte o blízkej budúcnosti?

môžete vybrať max. 2 odpovede

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články