Enviropolícia navrhla obžalovať páchateľa za protiprávne zakopávanie dobytka 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  Enviropolicajti oddelenia Trenčín ukončili vyšetrovanie s návrhom na podanie obžaloby proti fyzickej osobe Ing. J. M. zo Zlatých Moraviec a právnickej osobe za prečin Neoprávnené nakladanie s odpadmi v súbehu s prečinom Zanedbanie starostlivosti o zvieratá.

Enviropolicajti zistili, že 47 ročný konateľ spoločnosti mal dávať opakovane, do mája roku 2020, svojim zamestnancom pokyn na zakopávanie uhynutých jedincov hovädzieho dobytka do hnojiska, ktoré sa nachádzalo na pozemku v obci Zliechov v ilavskom okrese. Išlo o dobytok, ktorý v dôsledku neplnohodnotnej potravy, vážnych metabolických porúch a následnému zhoršenému zdravotného stavu postupne uhynul.

Policajti počas vykonávania prehliadky iných priestorov a pozemkov našli 23 uhynutých jedincov hovädzieho dobytka s ušnými známkami, presný počet uhynutých jedincov dobytka bez ušných známok nebolo možné zistiť, pretože už boli v štádiu rozkladu.

Zo znaleckého posudku vyplynulo, že by mohlo ísť celkovo o 50 až 60 uhynutých kusov hovädzieho dobytka rôzneho pohlavia a vekovej kategórie, s hmotnosťou viac ako päť ton. Náklady spojené s naložením, vývozom a zneškodnením predmetného odpadu boli vyčíslené na takmer 3 000 eur.

Polícia upozorňuje verejnosť, že nakladanie s telami uhynutých zvierat je upravené príslušnými právnymi predpismi a porušenie týchto právnych predpisov môže byť od určitého rozsahu posúdené aj ako trestný čin neoprávnené nakladanie s odpadmi podľa § 302 Trestného zákona. 

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

Ako sa Vás dotklo zdražovanie a inflácia a čo si myslíte o blízkej budúcnosti?

môžete vybrať max. 2 odpovede

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články